Piątek 19 Sierpnia 2016

Igrzyska w wydaniu cyfrowym

Letnie Igrzyska w Rio de Janeiro trwają w najlepsze – problem niestety w tym, że z uwagi na różnicę czasu spora część konkurencji rozgrywanych jest w dość niedogodnych porach. Na szczęście radio relacjonuje większość kluczowych momentów igrzysk, i to w doskonałej, cyfrowej jakości dźwięku. Pozostaje nam więc tylko wybrać odpowiedni odbiornik – radzimy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Na początku warto przypomnieć, że radio cyfrowe ma szereg przewag nad klasyczną, analogową transmisją – przede wszystkim doskonałą jakość dźwięku i brak jakichkolwiek zniekształceń. Co więcej, standard DAB/DAB+ popularny w Polsce pozwala na znacznie szersze wykorzystanie transmisji RDS, czyli tekstu wyświetlanego na ekranie odbiornika podczas słuchania audycji. W tradycyjnym radio możliwości RDS są dość ograniczone, choćby niewielką liczbą znaków, w cyfrowym komunikaty mogą być znacznie dłuższe i bardziej informacyjne, a nawet uzupełnione grafiką.

Dla mobilnych

Jeśli zamierzamy dużo się przemieszczać, idealnym modelem będzie dla nas np. HAMA DR10, który może pracować zarówno zasilany prądem z sieci, jak i z baterii (20 godzin). Urządzenie wyróżnia się atrakcyjną wizualnie obudową, niewielką wagą (zaledwie 340 g) oraz możliwością odbierania zarówno transmisji analogowej FM, jak i cyfrowej DAB/DAB+ - co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają podróżować i mogą znaleźć się w miejscach, gdzie nie będzie cyfrowego sygnału. HAMA DR 10 potrafi zapamiętać po 30 stacji FM lub cyfrowych, ma wyraźny, jasny wyświetlacz LCD z podświetleniem oraz funkcję budzika.  

Dla wymagających

Dla osób poszukujących nieco bardziej rozbudowanego, stacjonarnego odbiornika, który będzie służył również do słuchania własnej muzyki, dobrym wyborem może być HAMA DR 1600. Urządzenie obsługuje transmisję analogową oraz cyfrową, oferuje możliwość zapisania ulubionych stacji, a także ma wbudowane dwa głośniki 5W oraz wyświetlacz z podświetleniem. Dzięki obsłudze protokołu Bluetooth model DR 1600 może komunikować się ze smartfonem czy tabletem i odtwarzać przechowywaną w ich pamięci muzykę. Co więcej, zewnętrzne źródło dźwięku możemy podłączyć również za pośrednictwem wejścia liniowego; możliwe jest również podpięcie słuchawek.

Dla fanów stacji internetowych

Oczywiście, na rynku są również dostępne radia cyfrowe o znacznie większych możliwościach – takie, które po igrzyskach na długo pozostaną jednym z ważniejszych elementów domowego systemu multimedialnego. Takim produktem jest np. HAMA DIR3100 – radio cyfrowe, które oprócz omówionych powyżej funkcji typowo „radiowych”, wyposażono również w funkcję WiFi Stream (służącą do przesyłania do radia muzyki ze smartfona, tabletu lub komputera), kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2.8, radio internetowe umożliwiające dostęp do ponad 20 tys. stacji i 10 tys. podcastów, obsługę sieci WiFi oraz Ethernet, port USB oraz rozbudowany interfejs, pozwalający na łatwą obsługę nawet zaawansowanych funkcji – np. tworzenia list ulubionych audycji. Urządzenie ma również gniazdo pozwalające na podłączenie zewnętrznej anteny, głośniki stereo (2 x 5 W), a także obsługuje protokoły UPnP i Spotify Connect.

Impreza kalibru trwających właśnie igrzysk jest idealnym momentem na sprawdzenie „w akcji” szerokich możliwości oferowanych przez standard DAB/DAB+ - z pewnością niejeden fan sportów olimpijskich nie zechce już powrócić do „analoga”.

 

Więcej na temat tych i innych modeli radia cyfrowego znaleźć można na stronie www.hama.pl

Tagi: lato | radio | cyfrowe | hama
Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.