Piątek 23 Listopada 2018

Legendarne głośniki Fender w ofercie marki Hama

Fender kojarzy się przede wszystkim, i bardzo słusznie, z gitarami elektrycznymi. Jednak idąc z duchem czasu, marka zdecydowała się wejść na rynek głośników Bluetooth, ku radości tych osób, które lubią zabierać ze sobą muzykę absolutnie wszędzie. W ofercie dystrybucyjnej marki Hama znalazły się dwa modele przeznaczone do mobilnego słuchania muzyki: Monterey i Newport, a swoje nazwy zawdzięczają amerykańskim miastom w Kalifornii i Rhode Island. Obydwa głośniki stanowią bezproblemowe  bezprzewodowe,  wyposażone  w  pro-muzyczne  funkcjonalności urządzenia do słuchania ulubionych utworów. Co więcej, dzięki nim w  łatwy  sposób  poczujesz  koncertowy  klimat  kultowej  marki  Fender,  zaczerpnięty  wprost  ze  sceny  muzycznej.  Zaprojektowane  w  południowej  Kalifornii,  zainspirowane klasycznymi  wzmacniaczami, zapewnią  Ci  rozpoznawalny,  czysty  oraz  potężny  dźwięk  Fender  –  nie  tylko  podczas  streamowania  muzyki,  ale  również  w  trakcie  rozmów  telefonicznych.

Klasyka Fendera w małych gabarytach

Wygląd głośników Monterey oraz Newport został zainspirowany wzmacniaczami Fender ’68 Custom, które uważane są za klasykę rodzaju. Każdy detal, począwszy od ochronnej osłony głośnika, przez gałki typu „witch-hat”, aż do metalowych zdobień i etykiet panelu sterującego, został zaczerpnięty z tego klasycznego designu. Ważący niecałe 7 kg model Monotrey kryje w sobie moc 120 W wspomaganą przez podwójne głośniki nisko oraz wysokotonowe. Każdy z nich został starannie dobrany oraz precyzyjnie zorientowany, by móc wydobyć czyste, naturalne brzmienie Fender. Natomiast mniejszy model Newport, pomimo, że posiada moc 30 W ukrytych w gabarycie 1,5 kg, również może ucieszyć ucho nieskazitelnym, klasycznym brzmieniem. Wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu systemem quad-driver. Warto wspomnieć, że model Monterey wyróżnia się drewnianą obudową, wykonaną przy użyciu tych samych materiałów oraz technik, które wykorzystywane są do produkcji legendarnych wzmacniaczy Fender, nadając głośnikowi bogaty, naturalny dźwięk.

Dźwięk pełen wrażeń

Głośniki Fender wyróżnia przede wszystkim dźwięk, który uzyskany jest za pomocą kodeków aptX i ACC. Dzięki nim możemy z powodzeniem cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem za pośrednictwem przesyłania danych przez Bluetooth. Sterowanie tonami odbywa się w przyjemny i łatwy sposób dzięki użyciu tradycyjnych gałek odpowiedzialnych za basy oraz niskie tony, a w efekcie możemy swobodnie dostosować dźwięk głośnika. Natomiast w modelu Newport został wbudowany mikrofon z technologią eliminacji echa, który zadba o to, by głos podczas rozmów telefonicznych był czysty i wyraźny. Fender dbając o wielozadaniowe korzystanie ze swoich głośników, w większym modelu umieścił gniazda RCA jack, które pozwalają na podłączenie dowolnego urządzenia wyposażonego w przedwzmacniacz RIAA – np. gramofon. Dodatkowo gniazdo jack (również w modelu Newport) umożliwia podłączenie urządzeń ze złączem 1/8” (3,5 mm) – mono lub stereo – aby można było słuchać muzyki również ze starszych odtwarzaczy muzycznych.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Fender garściami czerpie ze swojej tradycji, ale też nie unika nowoczesnych rozwiązań, które doceniają osoby korzystające z głośników BT. Przede wszystkim pojemne akumulatory pozwalają cieszyć się muzyką do 12 godzin grania, w zależności od poziomu głośności oraz zawartości audio. Działanie bezprzewodowe wspierane jest przez technologię Bluetooth V 4.2 z kodekami aptX, AAC oraz SBC. W zestawie z głośnikiem Monterey znajduje się przewód zasilający, przewód audio 3,5 mm oraz przewód audio RCA. Natomiast, jeśli zdecydujemy się na model Newport możemy spodziewać się w opakowaniu takich dodatkowych akcesoriów jak: adapter służący do podłączenia różnego rodzaju urządzeń mobilnych, przewód audio 3,5 mm oraz przewód ładujący USB, który pozwoli naładować telefon podczas odtwarzania muzyki.

Fender jako klasyka rodzaju nie zawodzi nawet jeśli chodzi o urządzenia bezprzewodowe. Głośniki z iście amerykańskim zacięciem powinny przypaść do gustu nie tylko fanom marki, ale też poszukującym nowych wrażeń dźwiękowych. Produkty można nabyć za pośrednictwem dystrybutora Hama Polska, a ich ceny to: 1499 zł za model Monterey oraz 899 zł za Newport. Więcej informacji znajduje się na stronie www.hama.pl oraz bezpośrednio: https://shop.fender.com/en-PL/start .

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Multimedia

zobacz opis
odtwórz
zobacz na YouTube
Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.