Poniedziałek 18 Czerwca 2018

Nad głową i pod nogami - Hama i jej pomysł na nietypowe drony

Rynek dronów zapełnia się coraz nowszymi i coraz bardziej zaskakującymi modelami. Niemiecki producent elektroniki użytkowej, firma Hama, również chętnie udostępnił swój pomysł na drony.  W swojej ofercie posiada bowiem dwa modele, w tym jeden z dodatkowym wyposażeniem w kamerę 720 p. Looptastic z czterema zewnętrznymi silnikami wiatrakowymi oraz Quadrocopter Racemachine, który stanowi urządzenie 2 w 1 – może z łatwością zmienić się w łazik z latającego drona – to niewątpliwie ciekawe propozycje do bliższego poznania.

W domu i na podwórku

Jeśli lubimy zapierające dech w piersiach pętle na tle jasnego nieba lub małe akrobacje we własnym domu – z tym średnich wymiarów quadrocopterem możemy przeżywać przygody, gdziekolwiek jesteśmy! Łatwy w sterowaniu dron Looptastic sprawi dużo radości przy różnych prędkościach zarówno początkującym, jak i zaawansowanym pilotom . Złącze USB-A sprawia, że ładowanie go jest bardzo wygodne. Uniwersalne złącze pozwoli na wiele opcji ładowania. Wykorzystując dodatki, które znajdują się w opakowaniu (pachołki oraz matę do lądowania z systemem punktowym), możemy skutecznie trenować swoje umiejętności. Co więcej w zestawie otrzymamy naklejki, które pozwolą spersonalizować pojazd i nadać mu indywidualny charakter. Dron Looptastic waży zaledwie 70 g, dzięki czemu jest bardziej zwrotny. Funkcja obrotu 360 stopni pozwoli zabłysnąć takimi akrobacjami jak pętle czy beczki. Szybowanie w dół „do góry nogami” nie będzie problemem. Tryb „headless” zapewnia łatwe sterowanie urządzaniem, nawet przy odwróconym quadrocopterze sposób sterowania się nie zmienia. 6-osiowy czujnik żyroskopowy zapewnia stabilność lotu. Zasięg lotu to aż 100 m, przy czym pobawimy się przez około 10 min po godzinnym, pełnym ładowaniu baterii.

Dron jako łazik

Jeśli zawsze marzyliśmy o tym, zobaczyć świat z perspektywy ptaka, odkrywać miasto patrząc na nie z góry… lub dołu,  Quadrocopter Racemachine 2w1 pozwoli na to wszystko, a dodatkowo można go szybko zmienić w zdalnie sterowany samochód. Łatwy w kontrolowaniu przy różnych prędkościach dron dostarczy podniebnej i naziemnej zabawy. Złącze USB-A sprawia, że ładowanie go jest bardzo wygodne. Dron z łatwością zmienia się w samochód wyścigowy – w tym celu należy przesunąć przełącznik na symbol samochodu, następnie zdjąć śmigła, zamontować koła i samochód jest gotowy do jazdy. Mamy do wyboru kilka poziomów prędkości. Mocny napęd na cztery koła pozwala nawet na jazdę ‘do góry nogami’. Racemachine waży jedynie 150 g, zapewniając świetną zwrotność, zarówno w powietrzu, jak i na ziemi (maksymalna odległość to 100 m) - silnik XL nadąży ze wszystkim. Bateria o pojemności 900 mAh zapewni nam zabawę na blisko 10 minut. Podobnie jak w przypadku Looptastic, dzięki funkcji obrotu 360 stopni, możemy wykonać beczki i pętle, a 6-osiowy czujnik żyroskopowy zapewnia stabilność lotu. Wisienką na torcie jest odczepiana kamera nagrywająca w rozdzielczości 720p przy 30 fps. Dzięki niej możemy uchwycić wszystkie najlepsze akrobacje i obejrzeć je korzystając z karty micro SD na komputerze lub telewizorze.

Propozycje firmy Hama w postaci drona Looptastic oraz Quadrocopter Racemachine 2w1 to świetny pomysł na podarowanie sobie odrobiny dziecięcej zabawy, a także wyśmienity sposób, by rozpocząć swoją przygodę z dronami na poważnie. Drony wraz z dodatkowym wyposażeniem dostępne są w cenach 169 zł (Looptastic) oraz 349 zł (Quadrocopter Racemachine 2w1). Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.