Czwartek 14 Lipca 2016

Niezbędnik nowoczesnej urlopowiczki

Sezon urlopowy rozpoczął się już na dobre. Niezależnie od tego, czy urlop wolimy spędzać wygrzewając się na plaży, czy zdobywając kolejne szczyty gór nasz poradnik pomoże zaopatrzyć się we kilka niezbędnych rzeczy, dzięki którym w pełni możesz cieszyć się z wolnego czasu.

Opalona skóra i nawilżone włosy 

Bez względu na to, jaki sposób urlopowania wybieramy, warto pamiętać o odpowiednim wyposażeniu kosmetyczki. Absolutną koniecznością w okresie wakacyjnym będzie krem wodoodporny z odpowiednim dla naszej karnacji filtrem UVA i UVB, najlepiej w okolicach 30 – 35 SPF. Po całym dniu na słońcu dobrze jest nawilżyć skórę kremem po opalaniu o lekkiej konsystencji, bogatym w witaminy A, E i C, które hamują proces starzenia się skóry oraz neutralizują wolne rodniki. Wszelkiego rodzaju znamiona należy chronić przed słońcem poprzez nałożenie blokera lub przykrycie takiego miejsca. Taka ochrona zniweluje ryzyko rozwoju nowotworu skóry. Co nieoczywiste, stopy i uszy też mogą się poparzyć. Sprawdźmy, czy posmarowaliśmy zewnętrzne małżowiny uszne i wierzch stóp. 

Podczas wakacji należy otoczyć szczególną troską nie tylko ciało, ale i włosy. Słońce, morska woda, piasek czy gorące powietrze mają na nie niekorzystny wpływ. Dobrze jest zabrać ze sobą kosmetyki, które zawierają w swoim składzie filtry, które hamują przenikanie promieni UV do wnętrza włosa. Wychodząc na słońce warto rozpylić na włosy mgiełkę w sprayu z filtrem. Do spłukiwania polecamy wodę chłodną. Nie tylko przyniesie ona ulgę podczas upałów, ale również zamknie łuski włosów, wówczas włosy będą błyszczące i zdrowe.

 

Zdrowie zawsze w modzie 

Odpowiednie zaopatrzenie apteczki jest szczególnie ważne, kiedy wyjeżdżamy na urlop za granicę. Lepiej mieć swoje, sprawdzone leki, niż eksperymentować z zagranicznymi specyfikami. Numerem jeden w apteczce powinna być pianka lub żel chłodzący na poparzenia z dodatkiem witaminy E , allantoiny, lanoliny czy D-pantenolu. Nie tylko nawilżą, ale i pobudzą procesy naprawcze skóry. Na bardziej spieczoną skórę można zastosować chłodny okład z kwasu borowego czy ekstraktu (soku) z cebuli i czosnku o działaniu przeciwzapalnym. Jednakże najtańsza i najbardziej efektywna jest uniwersalna maść z witaminą A, dostępna w każdej aptece. Dla spokojnych nocy i „wyspanego ciała” warto również zabrać środek przeciwko komarom z elektrofumigatorem, czyli urządzeniem, które umieszczamy w gniazdku. 

 

Rada dla urlopujących w krajach UE – warto sobie wyrobić kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wyrabiana przez NFZ) przed wyjazdem, która zapewnia ubezpieczenie i bezpłatną opiekę medyczną. Karta ważna jest sześć miesięcy i jest bezpłatna.

 

 

Przezorna zawsze zabezpieczona

Urlop to czas odpoczynku od kłopotów w pracy i myślenia o codziennych obowiązkach, również tak błahych jak naładowanie telefonu. Może się więc zdarzyć, że bateria w naszym telefonie wyładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli nie chcemy zafundować sobie takich nieprzyjemnych niespodzianek, warto zabrać ze sobą powerbank. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Przede wszystkim na pojemność – większa wartość oznacza więcej cykli ładowania. Przykładowo powerbank Fresh’n’Rebel o pojemności 9000mAh naładuje telefon trzykrotnie, a powerpack Hama 13000 mAh dostraczy energii aż na cztery cykle. Ważne jest również, aby taki akumulator miał wskaźnik naładowania i wyładowania, wówczas zawsze będzie wiadomo na ile energii możemy jeszcze liczyć. Jeśli oprócz względów praktycznych liczą się dla nas względy estetyczne, możemy wybrać jeden z powerbanków Fresh’n’Rebel  - występują w ślicznych pudrowych kolorach i są idealnym dodatkiem do naszej garderoby. 

 

 

Muzyka na wolności 

Urlop to odpoczynek i rozrywka – książka, film, muzyka i wspólne wypady z rodziną czy przyjaciółmi. Warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które są praktyczne i poręczne, a do tego mają świetny design.

 

Nikt nie przepada za przytłaczającą ciszą lub hałasem czynionym przez urlopowiczów - sąsiadów. Jest to szczególnie uciążliwe na zatłoczonej plaży albo w popularnym kurorcie. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się bezprzewodowe słuchawki z obsługą technologii Bluetooth: wystarczy sparowanie słuchawek z telefonem lub tabletem, żeby cieszyć się naszymi ulubionymi utworami z zachowanej w naszym urządzeniu playlisty. Dodatkowym atutem niektórych modeli (np. Rapoo model S700) , jest opcja ich całkowitego złożenia, można więc je zabrać ze sobą na każdą wycieczkę. Ciekawą opcją jest też funkcja zoundplug, która pozwala podłączyć drugą parę, przewodową by dzielić się muzyką z bliską osobą (np. Urbanears). Z kolei wieczorną rozrywkę przy ulubionych rytmach zapewni jeden z modeli bezprzewodowych głośników, który również dzięki technologii Bluetooth można sparować z urządzeniem mobilnym. Ciekawym rozwiązaniem jest Rockbox Brick, który dzięki akumulatorowi o pojemności 4000 mAh zapewni 20 godzin rozrywki w plenerze. Głośniki z tej serii są oferowane w kilku modnych kolorach, każdy więc może sobie wybrać coś dla siebie.

 

Wypoczynek umysłu jest równie ważny, co wypoczynek ciała. Do intelektualnego relaksu idealnie nadaje się ciekawa książka. Aby nie ograniczać się tylko do jednej, maksymalnie dwóch warto wyposażyć się w czytnik ebooków, który pomieści kilkaset pozycji.

 

Tak przygotowana na urlop możesz być pewna, że nic Cię nie zaskoczy i będziesz mogła bezstresowo regenerować siły.

 

Więcej informacji na temat mobilnych produktów wymienionych w tekście można znaleźć na stronie www.hama.pl

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.