Czwartek 11 Sierpnia 2016

Outdoor uchwycony

Aktywny wypoczynek stał się w ostatnim czasie motorem napędzającym producentów akcesoriów i gadżetów do wprowadzania na rynek rozmaitych produktów mających na celu ułatwienie oraz urozmaicenie czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Kolejny rok absolutnym hitem są kamery GoPro umożliwiające uchwycenie najlepszych momentów podczas jazdy rowerem, motorem lub szusowania na nartach. Jakie zakupy wypadało by więc zrobić, posiadając już kamerę sportową? Przedstawiamy kilka istotnych propozycji.

Kamera na kasku

 

Najważniejszym atrybutem sportów outdoorowych jest kask, dlatego też producenci prześcigają się w pomysłach na mocowanie kamery na tym elemencie wyposażenia. Jedną z najbardziej chwytliwych propozycji jest uchwyt czołowy z wysięgnikiem firmy Hama. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że można go umocować za pomocą samoprzylepnych taśm 3M, które są wytrzymałe zarówno podczas upału jak i ostrego mrozu. Wysięgnik pozwala na regulację odległości kamery od głowy, ustawienie kąta oraz pozycji kamery do wymagań jej posiadacza.

Jeśli natomiast posiadasz kask z wywietrznikami, warto pomyśleć o taśmie mocującej wraz z adapterem. Jej założenie jest niezwykle proste, a samo mocowanie jest bardzo solidne. Stworzona z mocnego i elastycznego materiału opaska stanowi świetną alternatywę dla wysięgnika.

 

Moc pod kontrolą

 

Jak każde akcesorium elektroniczne, kamera sportowa również działa przez określoną ilość czasu. Jeśli przewidujesz jej intensywne używanie podczas szalonych zjazdów górskimi szlakami, warto zaopatrzyć się w przenośne ładowarki baterii. Akumulatory takie posiadają kilkuletnią gwarancję i wyposażone są w wysokiej jakości ogniwa UL-/IEC (np. Li-Ion). Warto też wziąć pod uwagę, czy akumulator jest wyposażony w bezpiecznik Polyswitch, który zapobiega uszkodzeniu w przypadku  przegrzania. Przykładem takich akumulatorów są modele Hama 3,7V/1000mAh czy 7,8V/1100 mAh jest oferowane z 5-letnią gwarancją producenta.

 

Swoboda ruchu

 

Każdy pasjonata sportów outdoorowych wie, jak ważna jest swoboda ruchów oraz niczym nieskrępowane ubranie. Dla tych, którzy chcą uwiecznić swoje wakacyjne poczynania na motocyklu lub rowerze, proponujemy pasy mocujące kamerę na ramieniu lub na ramie pojazdu.

Wystarczy ubrać pas na bark, zapiąć go za pomocą rzepów czy klamry i można ruszać na podbój górskich ścieżek. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się także podczas zjazdów na nartach, jednak dla pasjonatów enduro polecane są jednak uchwyty na kask.

 

Wszystkie kąty należą do Ciebie

 

Skoro już o uchwytach mowa, warto zwrócić uwagę na wysięgnik 3-rożny. Należy on do grupy dużych uchwytów i możemy go zamontować na kierownicy roweru. Jego największą zaletą jest możliwość dobrania odpowiedniego kąta do zrobienia zdjęcia lub nagrania materiału filmowego. Innym typem jest uchwyt z przyssawką i głowicą kulkową 360°. Pozwala na wykonanie zdjęcia lub filmu w pionie i poziomie.

 

Uchwyć chwilę

 

Ostatnim, bardzo przydatnym akcesorium do kamer sportowych jest karta pamięci micro SD. Każdy posiadacz kamery wie, że pojemność pamięci w tym urządzeniu jest zawsze niewystarczająca i zdecydowanie lepiej jest się uzbroić w dodatkową kartę, na której zapisze nie tylko szaleństwo na motorze czy rowerze, ale także rodzinny wypad na narty. W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę do jakich urządzeń przeznaczona jest dana karta – Hama oferuje m.in. karty SanDisc 32GB czy 64GB do urządzeń z gniazdem microSDHC lub microSDXC , oferowane zawsze w komplecie z adapterem odpowiednio dla gniazd SDHC i SDXC. Karty polecane są w szczególności do zaawansowanych modeli kamer, nagrywających w wysokiej rozdzielczości FullHD lub 4K.

 

Posiadając wszystkie te akcesoria, możemy śmiało ruszać w poszukiwaniu przygody. Outdoor wymaga nie tylko szalonej głowy, ale przede wszystkim dobrego przygotowania. Jeśli posiadasz kamerę sportową, te gadżety z pewnością umożliwią ci uchwycenie każdej chwili z twojej wyprawy z różnej perspektywy.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.