Piątek 18 Czerwca 2021

Elektroniczny Cerber. Strzeż swój dom, ogród lub garaż z kamerą zewnętrzną WiFi Hama

Właśnie dołączyła do oferty producenta. Nagrywa w rozdzielczości Full HD, umożliwia podgląd na żywo i reaguje na komendy głosowe. Dysponuje czujnikami dźwięku i ruchu oraz noktowizorem. Kamerą można sterować aplikacją w smartfonie, a obraz jest zapisywany na karcie microSD lub w chmurze. Dla komunikacji w obie strony nie zabrakło w niej mikrofonu i głośnika.

Tego typu urządzenie to najlepszy sposób na spokojny sen lub dłuższy pobyt poza domem, szczególnie podczas wakacji. Pozwala monitorować na bieżąco posesję, podwórze, ogród, patio, garaż, zagrodę ze zwierzętami czy parking, odstraszając ewentualnego złodzieja. A gdy na drodze rozwoju przestępczej kariery nie powstrzyma go nawet zainstalowana na elewacji budynku kamera, to umożliwi ona jego łatwiejsze zidentyfikowanie i złapanie.

 

Najnowsza kamera zewnętrzna WiFi od marki Hama może stanowić skuteczny straszak na potencjalnych włamywaczy lub wandali szczególnie ze względu na kilka cech – nagrywanie w ostrej jak żyleta rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), podgląd w czasie rzeczywistym, czujniki dźwięku i ruchu oraz noktowizor na podczerwień. Doskonale sprawdzi się też przy nadzorowaniu dzieci czy domowych zwierząt. Nie umkną żadna chwila ani charakterystyczny detal, nawet w nocy.

 

Kamera ma wymiary 13,2 x 8 x 8 cm. Konfiguracja przebiega błyskawicznie we własnej sieci WiFi, bez huba. Dysponuje klasą wodoszczelności IP 65, czyli jest zabezpieczona przed pyłem i deszczem. Dlatego bez problemu może być mocowana na fasadach budynków, a obraca się w zakresie 110 stopni. Podłącza się ją do prądu za pomocą dołączonego zasilacza.

 

W połączeniu z aplikacją Hama Smart Home za pomocą tego sprzętu dostajemy możliwość kontrolowania swojej posiadłości, ogrodu czy drzwi wejściowych na smartfonie, bez ruszania się z leżaka, kanapy czy łóżka. Co więcej, współpracuje z asystentami głosowymi Amazon Alexa, Google Assistant, Amazon Echo Show i Google Nest Hub, iOS oraz Android. Dzięki prostym komendom głosowym można więc łatwo wyświetlać obraz na żywo na każdym urządzeniu z ekranem. Kamerę da się również podłączyć do wszystkich produktów smart home innych producentów kompatybilnych z Alexa i Google Assistant, rozbudowując scenariusze alarmowe.

 

Jeśli opisywane urządzenie monitorujące wykryje ruch, może zostać wysłane powiadomienia push lub automatycznie rozpocząć się nagrywanie. Nie brak w nim wejścia na kartę microSD i microSDHC (obsługa pojemności do 128 GB), co pozwala na archiwizowanie ujęć o wysokiej jakości.

 

Kamera obsługuje wykrywanie dźwięku z dwustopniową regulacją czułości (wysoka lub niska).  Gdy wychwyci jakiś odgłos, kamera WLAN wysyła powiadomienie do smartfona. Warto też wspomnieć o dwukierunkowym dźwięku. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiają komunikację za pośrednictwem kamery, np. z listonoszem lub kurierem, nawet gdy nikogo nie ma w domu.

 

Praktyczną funkcjonalnością w czasie urlopu jest możliwość obsługiwania profili wielu użytkowników w tym samym czasie. Za opłatą mamy też do wyboru dodatkowe zabezpieczenie w postaci opcjonalnego zapisu nagrania w chmurze. Dane są przechowywane tylko na niemieckich serwerach.

 

W ofercie znalazły się dwie wersje kolorystyczne – czarno-srebrna i biała. Sugerowana cena detaliczna kamery zewnętrznej WiFi wynosi 270 zł.

 

Wszystkie szczegóły znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.