Czwartek 8 Lutego 2024

Hama prezentuje zegar dziecięcy Easy Learning, doskonały do nauki odczytu czasu

Coraz więcej maluchów ma problem z nauką tej abstrakcyjnej czynności. Dlatego niemiecki producent wprowadził do swojej oferty kolorowy zegar z cichym mechanizmem i pełzającym sekundnikiem. Z nim nauka pójdzie błyskawicznie, w dodatku możemy zapomnieć o denerwujących głośnych odgłosach tykania wskazówek!

Wiek wczesnoszkolny to najlepszy moment, by nauczyć naszą pociechę zasad działania zegara. Chyba, że sama zainteresuje się tym wcześniej, wtedy oczywiście nie należy zwlekać. Ćwiczenie odczytywania ruchu wskazówek zegara uczy liczenia i szerzej - myślenia w kategoriach matematycznych. Tak samo jak w logicznych, w dodatku rozwija rozumowanie abstrakcyjne. Warto zdecydować się na różne zabawy i ćwiczenia z udziałem zegara, np. wykonywanie ulubionych przez szkraba czynności ruchowych o każdej pełnej godzinie, a w późniejszym etapie wpół do lub co kwadrans. Pomocne może też okazać się np. samodzielnie zbudowanie prostego zegara.

 

Poważne w skutkach zaniedbanie

 

Zaniechanie nauki odczytu czasu w odpowiednim wieku może skutkować problemami z logicznym myśleniem, wyobraźnią, kalkulowaniem, rozwojem ruchowym, a szczególnie motoryki małej - jak chwytanie, układanie przedmiotów, pisanie czy wiązanie sznurówek.

 

W opanowaniu mechanizmu działania zegara najbardziej pomoże wybór jako przedmiotu nauki dużego, czytelnego, klasycznego, analogowego modelu ze wskazówkami. Cyfrowy to w tym przypadku po prostu… pójcie na łatwiznę.    

 

Kolorowo i bez hałasu

 

Z taką właśnie myślą marka Hama wprowadziła do sprzedaży swój okrągły zegar Easy Learning. Ma on 30 cm średnicy, 4 cm głębokości i waży 575 g. Jego radosne, dziecięce wzornictwo na pewno przypadnie do gustu najmłodszym milusińskim i pomoże im w nauce odczytywania czasu. Uwagę zwraca duża tarcza z arabskimi cyframi i wskazówkami godzinową, minutową oraz sekundową. Została podzielona na przyjemne dla oka kolorowe sektory. Dodajmy, że na niej znajdują się również nadrukowane cyfry w formacie 12 i 24-godzinnym, dzięki czemu dziecko może nauczyć się obu sposobów zapisywania czasu.

 

Kolejny wyróżnik to z pewnością pełzający sekundnik. W praktyce oznacza to, że nie rozprasza swoim głośnym tykaniem. Słychać jedynie lekkie szumienie całego mechanizmu. Ta nowość w portoflio niemieckiego producenta idealnie nadaje się więc do dziecięcego pokoju, gdzie powinno być przecież przez cały czas cicho i spokojnie.

 

Produkt wykonany został z materiału syntetycznego z okładką ze szkła. Dostarczany jest z dwiema bateriami AA i instrukcją obsługi. Podsumowując, opisywany zegar to nie tylko przydatne narzędzie do nauki mierzenia upływu czasu przez szkraby, ale także piękna ozdoba pokoju dziecięcego.  

 

Sugerowana cena zegara dziecięcego Hama Easy Learning wynosi 109 zł.

 

Więcej na temat produktu znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Arkadiusz Gołka
600 265 207
arek@gammapr.pl
Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.