Wtorek 21 Września 2021

Nadchodzi nowa wersja Nintendo Switch! Jakie wybrać akcesoria do hitowej konsoli?

Niepozorna, ale ukochana przez dziesiątki milionów fanów grania przed telewizorem i w trybie mobilnym na całym świecie. 8 października zaplanowano premierę konsoli Nintendo Switch OLED, ulepszonej wersji bijącej rekordy popularności hybrydowej platformy do gier. Podpowiadamy, jakie wybrać do niej dodatkowe gadżety - kontroler i nakładki, pokrowce do konsoli, etui na pady, szkło ochronne czy kabel do ładowania.

Prawie 90 milionów sprzedanych egzemplarzy w cztery i pół roku, czyli od chwili premiery. Taki wynik sprzedaży konsoli Nintendo Switch robi oszałamiające wrażenie i sytuuje cudowne dziecko japońskiej firmy z Kioto w czołówce najlepiej sprzedających się platform gamingowych w historii. Hybrydowy tablet, pozwalający na grę zarówno w trybie mobilnym w pociągu, autobusie czy podczas przerwy w zajęciach na uczelni, jak i na domowej kanapie przed telewizorem, to już fenomen!

 

Ale można spodziewać się, że szczyt popularności „pstryczka” jest dopiero przed nami. Oficjalnie nadejście zmodyfikowanej wersji konsoli, nazwanej Nintendo Switch OLED, zaplanowano na 8 października br. Główne zmiany skupiają się na lepszym i nieco większym ekranie, większej ilości pamięci wewnętrznej, bardziej dopracowanych głośnikach i stacji dokującej, służącej do ładowania oraz łączenia tego sprzętu z telewizorem. O premierze nowego modelu z rodziny Switch od ponad dwóch miesięcy jest niezwykle głośno, a gracze już ostrzą sobie na niego zęby, zamawiając tłumnie konsolę w przedsprzedaży.

 

Dobrą wiadomością jest fakt, że do najnowszej wersji Switcha pasować będą dodatkowe akcesoria,  zaprojektowane z myślą o aktualnej wersji tego urządzenia. Podpowiadamy więc, jak ułatwić sobie życie, wybierając takie gadżety jak: kontroler i nakładki na niego, pokrowce do konsoli, etui na pady, szkło ochronne czy kabel do ładowania.

 

Zacznijmy od podstaw, czyli zadbania o delikatny ekran „pstryczka”. Identycznie jak to jest przy smartfonach, najlepiej jest od razu zainwestować w hartowane szkło ochronne, przyklejone na jego powierzchnię. W ten sposób oszczędzimy sobie złorzeczenia na rysy i pęknięcia ekranu dosłownie w parę chwil po kupnie i odpakowaniu tak wyczekiwanego sprzętu gamingowego.

 

Kolejnym bardzo użytecznym gadżetem są gumowe nakładki na drążki sterujące w odłączanych od konsoli padach, zwanych Joy-Conami. Np. w zestawie od firmy Hama znajdziemy 8 nakładek na umieszczone w nich gałki analogowe, które działają antypoślizgowo i polepszają sterowanie. Do wyboru mamy tu różne barwy, każdy znajdzie więc coś dla siebie i pod kolor swojego egzemplarza konsoli. W rynkowej ofercie znajdują się też pokrowce na te kontrolery, znane niestety z krótkiego czasu eksploatacji. Chronią przed zadrapaniami i działają zbawiennie na ich ergonomię.

 

A właśnie, skoro już o tym mowa. Dodawane oryginalnie do konsoli Joy-Cony, które można zdjąć z właściwej konsolety i złożyć w większy osobny kontroler, to zmyślne, ale nie do końca wygodne rozwiązanie. Dlatego zwolennicy wielogodzinnych sesji przy ulubionych tytułach powinni obowiązkowo zaopatrzyć się w licencjonowany bezprzewodowy pad Nintendo Pro Controller (inne miewają problemy z łącznością). Jego kształt, większy rozmiar i rozmieszczenie przycisków oraz gałek analogowych pozwalają na bardziej komfortowe ułożenie dłoni, tak jak to jest w pełnoprawnych kontrolerach u konkurencji. Nie brak w nim funkcji sterowania żyroskopowego i wibracji. A jeśli już będziemy dumnie dzierżyć ten pad w spracowanych gamingowo dłoniach, warto pójść za ciosem i sprawić sobie nakładkę. Propozycja od marki Hama jest o tyle interesująca, gdyż w komplecie otrzymujemy 7 akcesoriów - nakładkę na cały kontroler, dwie nakładki na drążki sterujące i cztery nakładki na spusty. Każdego z tych elementów o chropowatej powierzchni można używać niezależnie od siebie, a efektem jest znacznie lepszy chwyt i wydłużenie żywotności kontrolera.

 

Wiele osób odetchnie także z ulgą, mając w garści dodatkowy kabel ładujący do Switcha, umożliwiający granie podczas zasilania urządzenia energią. Przewód o długości dwóch metrów powinien w zupełności wystarczyć.

 

Switch podbił serca graczy przede wszystkim mobilnością. I skoro już przemieszczamy się z nim z miejsca na miejsce (czasami nawet na pokładzie samolotu na inny kontynent), rozsądnie będzie schować go do jakiegoś pokrowca. Wybierzmy wielofunkcyjne etui, w które możemy spakować całą konsolę, dodawane do Joy-Conów strapy, kartridże z grami, rysiki elektroniczne czy zwinięty kabel ładujący. Całość przybiera formę praktycznej zamykanej walizeczki z przegródkami.

 

Dobrze jest zwrócić uwagę na modele z podstawką do rozkładania Switcha w tryb tabletop z zamknięciem na rzep i dołączonymi od razu nakładami na drążki sterujące, a także folią ochronną.

 

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.