Czwartek 22 Kwietnia 2021

Nie pracuj ciężko tylko mądrze. Oto wszechstronna podstawka Hama pod laptop z 12 różnymi złączami

Dzięki niej można wygodnie umieścić notebook lub tablet, znacznie polepszając ergonomię pracy i wrażenia z rozrywki. Oferuje ona też 12 dodatkowych użytecznych gniazd, w tym m.in. USB-C, cztery USB-A, VGA, HDMI, LAN / Ethernet, SD/microSD czy 3,5 mm jack.  Może posłużyć m.in. jako ładowarka. Dzięki takiemu elektronicznemu adapterowi łatwo zamienić dom w pełnoprawne biuro, nawet z trzema ekranami naraz.

Tę sytuację znamy z „autopsji” chyba wszyscy – pracujemy na laptopie lub tablecie albo używamy ich do czystej zabawy, ale w pewnym momencie brakuje nam odpowiedniej liczby złącz. I wtedy zaczyna się kombinowanie z przejściówkami, a nasze biurko czy stół dosłownie toną w różnej maści dodatkowym sprzęcie elektronicznym. A gdyby tak mieć to wszystko w jednym zmyślnym urządzeniu, które pozwoli jednocześnie na wygodne ułożenie laptopa, MacBooka lub tableta…

 

Stabilne i wygodne mocowanie komputera

 

Koniec dylematu! O takim rozwiązaniu pomyślała firma Hama ze swoją podstawką, która dysponuje 12 różnymi, najbardziej popularnymi i potrzebnymi złączami w jednej wytrzymałej obudowie. Właśnie weszła do szerokiej oferty tej niemieckiej marki.     

 

Kompaktowe urządzenie przybiera formę wygodnej podstawki, która pozwala ustawić przenośny komputer pod kątem, co niezwykle ułatwia pisanie na klawiaturze i ustabilizowanie pokrywy z ekranem we właściwej linii dla wzroku użytkownika. Jest składane, dzięki czemu nie zabiera wiele miejsca na biurku, a szary kolor powinien korespondować z pozostałym otaczającym sprzętem elektronicznym. Podstawkę wykonano z aluminium, dzięki czemu jest trwała i wytrzyma poważne obciążenie. Producent zadbał też o spory odstęp między gniazdami, by zmieściły się nawet niezwykle szerokie wtyczki. A przed ślizganiem się całej konstrukcji chronią gumowe nóżki. W komplecie znajdziemy kabel USB-C o długości 40 cm.

 

Wielozadaniowy kombajn

 

Tę uniwersalną platformę można wykorzystać na wiele różnych sposobów, np. do podłączenia dwóch dodatkowych monitorów do laptopa i wyświetlania różnych treści na trzech ekranach jednocześnie. Jest to możliwe dzięki technologii Multi-Stream Transport. Dodatkowe gniazda to: cztery USB-A, USB-C, VGA, dwa HDMI dla uzyskania kinowej rozdzielczości 4096x2160 pikseli (4K), LAN (szybkość transferu danych Gigabit Ethernet do 1 Gb/s), złącze do odczytywania kart SD i osobne w formie czytnika kart microSD (oba obsługują karty o pojemności do 2 TB) oraz gniazdo audio 3,5 mm do podłączenia słuchawek czy głośników. Warto dodać, że gniazdo USB-C obsługuje standard USB Power Delivery, tym samym umożliwiając ładowanie urządzeń mobilnych za pomocą zasilacza USB-C.

 

Dostępne złącza, wyliczmy po kolei:

 

  • 4 x USB-A, do podłączenia np. zewnętrznego dysku twardego, pendrive’a, myszki, klawiatury czy drukarki;
  • 1 x USB-C, np. do ładowarki Power Delivery, zasilacza czy powerbanka;
  • 1 x VGA, do podłączenia np. monitora, telewizora czy projektora;
  • 2 x HDMI, jak wyżej;
  • 1 x LAN / Ethernet, czyli przewodowe połączenie internetowe lub sieciowe;
  • 1 x czytnik kart SD, potrzebny do odczytu karty pamięci SD, SDHC, SDXC;
  • 1 x czytnik kart microSD, przydatny do kart pamięci microSD, microSDHC, microSDXC;
  • 1 x 3,5 mm audio/AUX, do wpięcia słuchawek, zestawu słuchawkowego lub głośników

Sposób działania i atuty stacji dokującej pokazuje wyraźnie filmik: https://www.youtube.com/watch?v=n8tnRdGW7N0

 

Gwarancja producenta na tę nowość wynosi dwa lata.

 

Sugerowana cena detaliczna podstawki pod laptop Hama z 12 złączami wynosi 499 zł.

 

Więcej na temat produktu dowiemy się z oficjalnej strony producenta https://pl.hama.com.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Multimedia

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.