Piątek 14 Lipca 2023

Nowość od marki HAMA dla wymagających - kabel USB-C 4.0 240 W Gen 3. Potrafi przesyłać dane z prędkością do 40 Gbit/s

Producent uzupełnił właśnie swoją ofertę kabli USB-C do USB-C o propozycję najnowocześniejszego standardu transferu danych. Obsługuje on nawet kinową rozdzielczość 8K i technologię Power Delivery 3.1 o mocy do 240 W. Przewody tego rodzaju wytyczają nową drogę w konektyce, umożliwiając niesamowicie szybkie ładowanie różnych sprzętów.

Marka, specjalizująca się w różnych elektronicznych akcesoriach mobilnych, wprowadziła do portfolio metrowej długości czarny kabel z wygodną obustronną wtyczką USB typu C na obu końcówkach. Został opracowany w bazującym na protokole Thunderbolt 3 najnowszym standardzie USB 4.0 Można nim połączyć komputer lub laptop z szerokim zakresem urządzeń, np. z monitorem, tabletem, drukarką, zewnętrznym twardym dyskiem, głośnikiem, kontrolerem gamingowym, słuchawkami czy czytnikiem eBooków.  

 

Zacznijmy od tego, że kabel Hama USB-C 4.0 Gen 3 obsługuje technologię Power Delivery (PD) 3.1 Extended Power Range (EPR) o mocy do 240 W. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie, bezpieczne i efektywne ładowanie oraz zasilanie urządzeń mobilnych. Zapewnia przesyłanie sygnału wideo i audio w wysokiej jakości, wspierając rozdzielczość 8K (7680 x 4320 pikseli). Tak samo gwarantuje sprawne przesyłanie danych między różnymi sprzętami, pozwalając na osiągnięcie prędkości nawet do imponującego wyniku 40 Gbit/s. W połączeniu z wydajną ładowarką z PD i Qualcomm Quick Charge o sporej mocy taki przewód otwiera przed nami nowe możliwości superszybkiego zasilania energią urządzeń mobilnych.

 

Warto podkreślić, że prezentowany przewód może również pełnić funkcję kabla monitorowego USB-C. Potrafi przesyłać wysokiej jakości sygnał wideo do monitora lub innego wyświetlacza z portem USB-C. W efekcie otrzymujemy filmy, prezentacje i inne treści w pełnej kolorystyce i z doskonałą ostrością obrazu.

 

Kabel został starannie zaprojektowany z wykorzystaniem osłony, wykonanej z wytrzymałego materiału PVC. Zapomnijmy więc o ryzyku jego łatwego uszkodzenia czy złamania. Jest też podwójnie ekranowany. Wewnętrzne przewody wykonane z miedzi w praktyce oznaczają szybki, stabilny transfer danych i efektywne zasilanie urządzeń ze zminimalizowanymi zakłóceniami.

 

Kabel Hama USB-C – USB-C 4.0 240 W Gen 3 znajduje się już w sprzedaży w oficjalnej cenie detalicznej 139 zł.

 

Ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami możemy zapoznać się na oficjalnej witrynie producenta https://hamamobile.pl.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.