Środa 2 Marca 2022

Obustronne pendrive'y od marki Hama ze złączami USB-A i C w jednej obudowie

W ofercie producenta pojawiły się nowe dwa modele pamięci USB: Rotate Pro i C-Rotate Pro. Mają pojemność 32, 64 i 128 GB oraz metalową obrotową konstrukcję, dzięki czemu są wytrzymałe. Jeden z nich wyróżnia się dwoma rodzajami wejść USB (typu A i C) w jednej obudowie, współpracuje więc z każdego rodzaju sprzętem.

Bez pendrive’a trudno dziś wyobrazić sobie codzienność i sprawne przenoszenie danych między urządzeniami. Jednak, pomimo upowszechniającego się standardu obustronnego złącza USB-C, nadal wiele komputerów, tabletów i innych urządzeń dysponuje starszego rodzaju wejściem USB typu A. Dla ułatwienia sytuacji i uniknięcia konieczności żonglowania pendrive’ami z różnymi wtykami, marka Hama uzupełniła swoje portfolio o model C-Rotate Pro. Dysponuje on zarówno wejściem USB-A, jak i USB-C, zależnie którą stroną go wepniemy.

 

Pendrive cechuje się metalową obudową w jednolitym srebrnym kolorze, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość na urazy mechaniczne. Ma 62,2 mm wysokości, 14 mm szerokości i 8,9 mm głębokości. Dysponuje złączami USB-C 3.0 i USB 3.0/USB 3.1 (Gen. 1). Wyposażony we wtyczki USB-A i C  nadaje się do użytku do transferu danych z całą szeroką gamą urządzeń. Obrotowy mechanizm pozwala na osłonięcie wejścia, z którego akurat nie planujemy korzystać. Szybkość transferu w przypadku odczytu może sięgać 90 MB/s. Umożliwia bezpośrednie nagrywanie i odtwarzanie filmów w formacie Full HD.

 

Warto wspomnieć, że standard USB 3.1 Generation 1 gwarantuje wyjątkowo szybki transfer danych z prędkością do 5 Gbit/s, nawet dziesięciokrotnie szybszy niż HiSpeed USB 2.0 (480 Mbit/s) i w pełni z nim kompatybilny.

 

Pamięć USB Hama C-Rotate Pro występuje w dwóch wersjach. Ta o pojemności 64 GB kosztuje 45,90 zł, zaś sugerowana cena detaliczna wariantu o pojemności 128 GB wynosi 71,90 zł.

 

W ofercie producenta znalazł się jeszcze model pendrive’a o nazwie Rotate Pro. Różni się on wymiarami (wysokość 53,17 mm, szerokość 17 mm i głębokość 9,3 mm) oraz wyposażeniem w jedną wtyczkę USB 3.0 (Super Speed) typu A.  I tutaj w metalowej obudowie nie zabrakło obrotowego panelu, może się też pochwalić oczkiem np. do przypięcia kółka na klucze. Do wyboru mamy wersję o pojemności 32 GB (niewiążąca cena detaliczna 29,90 zł), 64 GB (39,90 zł) i 128 GB (69,90 zł).

 

W każdym przypadku możemy liczyć na dwuletnią gwarancję.

 

Więcej na temat tych produktów przeczytamy na stronie https://pl.hama.com.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.