Środa 9 Lutego 2022

Oglądaj ulubione kanały telewizji cyfrowej z wewnętrznymi aktywnymi antenami Hama DVB-T/DVB-T2 Performance 45 i 55

Przed nami zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Jeśli chcemy odbierać ją w najlepszej jakości, umożliwi to pokojowa antena do odbioru telewizyjnych i radiowych kanałów cyfrowych z funkcją aktywnego wzmacniania obrazu oraz dźwięku. Doskonale nada się do oglądania treści w ostrej jak brzytwa rozdzielczości 4K. Można jej używać w domu, aucie czy nawet na łodzi.

Pamiętajmy, że od 28 marca do 27 czerwca br. w Polsce stopniowo, w jednym województwie za drugim, nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Polega ona na przejściu z DVB-T MPEG-4 (H.264) na nowszy typ DVB-T2 HEVC (H.265). W wielkim skrócie, dzięki temu możemy liczyć na lepszą jakość obrazu (większość programów będzie nadawana w jakości HD), możliwość uruchomienia nowych programów przez nadawców (również w jakości 4K, rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli), docelowe nadawanie większej liczby multipleksów (nowe MUX5 i MUX6) czy większą pojemność multipleksów, co przekłada się na bardziej wydajny kodek obrazu. Zwiększy się też liczba dostępnych darmowych kanałów.

 

Jednak żeby cieszyć się dobrodziejstwami tej jakościowej zmiany, nasz telewizor musi być dostosowany do standardu DVB-T2. Według niektórych szacunków, przez względy techniczne, w lipcu tego roku nawet dwa miliony widzów może zostać bez dostępu do naziemnej telewizji cyfrowej. Jeśli akurat nasz odbiornik nie obsługuje nowego standardu, nie musimy kupować nowego. Wystarczy zaopatrzyć się w zewnętrzny tuner DVB-T2.

 

 

W odpowiedzi na te nieuchronne jakościowe zmiany warto zainteresować się dwiema wewnętrznymi aktywnymi antenami Hama - modelami Performance 45 i Performance 55. Służą do cyfrowego odbioru sygnału TV (DVB-T/DVB-T2) i sygnałów radiowych (DAB/DAB+). Wystarczy podłączyć je do telewizora, radia lub wspomnianego tunera i korzystać ze wzmocnionego sygnału, co oznacza znacznie lepszą jakość obrazu oraz dźwięku.

 

Takie urządzenie zostało stworzone wprost z myślą o wkomponowaniu się w stolik RTV, choć można je też zawiesić na ścianie pionowo lub poziomo. Nadano im więc płaski kształt i czarny kolor, a niewielkie gabaryty sprawią, że bez problemu można je umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie telewizora. Wewnętrzna antena w mieszkaniu to po prostu zwykła wygoda. Opisywane modele zaopatrzono we wtyczkę koaksjalną, a w zestawie znajdziemy też kabel USB.

 

Każda z tych anten gwarantuje automatyczne aktywne wzmocnienie sygnału dla jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku, zawiera filtr LTE (telefonia komórkowa nie zakłóci sygnału),  jest doskonała do oglądania treści w rewelacyjnej rozdzielczości 4K i oferuje sporą moc. Jej zakres częstotliwości to: B III (174–230 MHz) i B IV (470–790 MHz). Producent pomyślał o bardzo dużej powierzchni odbiorczej. Natomiast dzięki zasilaczowi USB (brak w zestawie) antena może być również używana w aucie (w tym w samochodach kempingowych) i chociażby na żaglówkach, dając możliwość oglądania ulubionych programów telewizyjnych na wyjeździe.

 

Dodatkową oszczędność energii uzyskano dzięki trybowi wyłączenia. Polega on na tym, że zasilanie jest dostarczane przez port USB lub złącze antenowe urządzenia docelowego. Oznacza to, że jeśli jest ono wyłączone i zasilanie nie jest już dostarczane przez złącza USB lub antenowe, antena nie będzie pobierać prądu.

 

Warto podkreślić, że aby sygnał DVB-T2 anteny mógł być przetwarzany, telewizor powinien być wyposażony w tuner DVB-T2. Inaczej potrzebny będzie dodatkowo odbiornik DVB-T2 lub boks DVB-T2.

 

Sugerowana cena detaliczna wewnętrznej anteny wynosi 69 zł (model Performance 55) i 64,99 zł (model Performance 45) przy dwuletniej gwarancji.

 

 Wszystkiego na temat omawianych produktów dowiemy się ze strony https://pl.hama.com

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.