Piątek 29 Stycznia 2021

Ulubiona muzyka w aucie z dowolnego źródła. Tak działa transmiter FM Hama z modułem Bluetooth i USB

To doskonałe rozwiązanie, gdy mamy napakowany ukochanymi utworami smartfon lub tablet, ale stare radio samochodowe. Transmiter FM poprzez Bluetooth umożliwi odtwarzanie przez nie muzyki z tych źródeł, przetwarzając ją na częstotliwości radiowe. Wystarczy wpiąć urządzenie do gniazdka zapalniczki. W dodatku nadajnik obsłuży pliki muzyczne z pendrive’a i karty pamięci microSD. Może też działać jako zestaw głośnomówiący i ładowarka.

Nafaszerowany najnowocześniejszą techniką smartfon lub tablet, a w wysłużonym aucie radio starego typu bez wejścia USB, przez które można by wygodnie podpiąć zewnętrzny nośnik pamięci lub po kablu któreś z tych urządzeń. Taka sytuacja jest często spotykana. Na szczęście radą na taki problem jest transmiter FM, służący do uniwersalnej transmisji radiowej ze źródeł sygnału Bluetooth do dowolnego radia samochodowego. W ten sposób możemy w czasie jazdy przesłuchać swoje ulubione muzyczne kawałki bez konieczności wymiany radia. Najnowszy model transmitera właśnie trafił do portfolio marki Hama.

 

Urządzenie po prostu wpina się do gniazda zapalniczki. Sygnał drogą radiową jest przesyłany do radia samochodowego na określonej częstotliwości VHF, którą można samemu ustawić ręcznie na transmiterze i jest wyświetlana na ekranie.  Zapamiętuje zawsze ostatnio używaną częstotliwość.

 

Co więcej, gdy ktoś do nas zadzwoni, nadajnik automatycznie przełączy się z trybu muzycznego na tryb głośnomówiący. Po naciśnięciu przycisku połączenie można odebrać, zakończyć lub wybrać ostatni wyświetlany numer. Nie musimy przez cały czas rozmowy trzymać urządzenia w dłoni, co mogłoby stwarzać zagrożenie na drodze.

 

Transmiter Hama może się pochwalić wejściem na kartę microSD, co oznacza możliwość odtwarzania plików muzycznych prosto z pamięci przenośnej.  Nie zabrakło w nim również dwóch złączy USB, z których jedno wyposażono w nowoczesną technologię Qualcomm Quick Charge 3.0. Dzięki temu za pomocą nadajnika możemy szybko naładować podłączone urządzenie mobilne.

 

Warto wspomnieć, że tę nowość utrzymano w stonowanej, szarej stylistyce kolorystycznej.

 

Cena urządzenia wynosi 34,99 euro.

 

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.