Środa 4 Stycznia 2023

Zewnętrzna kamera WiFi Hama z czujnikiem ruchu i panelem słonecznym. Postaw na bezpieczeństwo i oszczędność

Marka oferuje kamerę do zamontowania na elewacji domu lub ogrodzeniu do ochrony przed włamaniem i wandalizmem. Może też służyć do nadzorowania dzieci bawiących się w ogrodzie, zwierząt domowych lub np. stajni z końmi. Kamera nagrywa w rozdzielczości Full HD, może być sterowana aplikacją lub poleceniami głosowymi, dysponuje też akumulatorem, noktowizorem i czujnikiem ruchu.  Potrafi ładować się samoczynnie za pomocą dołączonego modułu solarnego.

Najnowszy produkt w ofercie niemieckiego producenta to propozycja dla wszystkich, którzy chcą chronić swoją posesję i móc zawsze monitorować, co się na niej dzieje - od domu, dziedzińca, stajni czy pomieszczenia gospodarczego aż po wiejską oborę. Kamera WiFi ma niewielkie rozmiary (10 cm wysokości, 5,7 cm szerokości, 6 cm głębokości) i jest lekka. Bez problemu zainstalujemy ją na elewacji budynku lub ogrodzeniu wraz z dołączonym do niej nieco większym panelem solarnym.

 

Kamera monitorująca z logo Hama działa bez bramy (koncentratora), czyli tworzy bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem. Możemy sterować więc nią zdalnie z łóżka czy kanapy, wystarczy zainstalować na urządzeniu mobilnym specjalistyczną aplikację Hama Smart Home. Tak oto w każdym miejscu i w dowolnym czasie dowiemy się, co się dzieje w naszej posiadłości.

 

Jednym z największych atutów urządzenia jest bardzo dobra ostrość wyświetlanego obrazu. Kamera jest w stanie nagrywać z rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli), dzięki czemu nie umknie żaden istotny szczegół. Co warte odnotowania, obsługuje też asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant. Można nią więc sterować za pomocą wypowiadania odpowiednich komend.

 

Kamera monitorująca dzięki wbudowanemu czujnikowi reaguje na ruch. Jeśli tylko go wykryje, może się automatycznie włączyć i rozpocząć nagrywanie lub wysłać powiadomienie push na smartfona (możliwe jest też połączenie z oświetleniem zewnętrznym lub syreną alarmową). Dysponuje też noktowizorem, który pozwala na monitorowanie sytuacji światłem podczerwonym nawet nocą.Kolejnym atutem sprzętu jest dźwięk dwukierunkowy. Wbudowane mikrofon i głośnik umożliwiają komunikację za pośrednictwem kamery, np. przez telefon komórkowy z aplikacją, nawet jeśli użytkownik jest poza domem.

 

Do kamery dołączany jest w zestawie niewielki panel solarny. Dlatego, pobierając energię słoneczną, jest ona prawie samowystarczalna. W dodatku okazuje się szczególnie użyteczna w miejscach w pobliżu których nie zawsze ktokolwiek jest obecny, np. w garażu, stajni, szopie czy stodole.

 

A co z uciążliwymi kablami zasilania? Zapomnijmy o tej niedogodności, gdyż dzięki akumulatorowi działającemu przez cztery miesiące w zasięgu użytkownika jest obserwowanie niedostępnych lub rzadko odwiedzanych miejsc.

 

Nagranie da się zgrać na kartę micro SD o pojemności do 128 GB lub zapisać w chmurze (opcja płatna).

 

Dodajmy, że aby naładować baterię kamery, trzeba wyjąć ją z uchwytu magnetycznego i podłączyć za pomocą kabla ładującego do portu USB w ładowarce lub komputerze.

 

Rzecz jasna, kamerę przystosowano do użytkowania zewnętrznego zgodnie z klasą wodoszczelności IP 65. Jest ona zabezpieczona przed strumieniem wody, stąd deszcz jej nie zaszkodzi.

 

Kamera zewnętrzna WiFi Hama z panelem słonecznym i noktowizorem dostępna jest w sugerowanej cenie detalicznej około 759 zł. Producent oferuje dwa lata gwarancji.

 

Wszelkie szczegóły na temat tej nowości produktowej znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.

 

 

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.