Piątek 13 Lipca 2018

3 (nie)oczywiste rozwiązania podczas doboru odpowiedniego tornistra szkolnego

Ostatni dzwonek w szkole dla dzieci oznacza upragnione wakacje, a dla rodziców, zwłaszcza tych pociech, które dopiero przekroczą próg szkoły, sporządzanie listy zakupów związanych z wyprawką. Media i Internet bombardują często zdezorientowanych rodziców mnóstwem informacji co, gdzie i jak kupić, by uszczęśliwić swojego pierwszoklasistę. Wybór najważniejszego elementu wyprawki, czyli tornistra, wcale nie jest taki prosty, ale dzięki trzem (nie)oczywistym rozwiązaniom, być może ułatwimy dobór odpowiedniego bagażu szkolnego.

Tornister na lata – to możliwe

Dziecko, które pierwszy raz przekroczy próg szkoły przeżywa jeden z najważniejszych dni w swoim życiu. Dlatego w towarzystwie odpowiedniego tornistra będzie czuło się znacznie pewniej. Z czasem szybko się okaże, że szkolne mury już nie onieśmielają, nauczyciel nie jest kimś obcym, a nowa grupa koleżanek i kolegów z powodzeniem wypełnia czas spędzony na przerwach i po lekcjach. Rodzice natomiast starają się uważnie dobierać pierwszy w życiu tornister i gdzieś z tyłu głowy pojawia się zwątpienie, na jak długo on wystarczy. A my mówimy, że może nawet na 3, 4 lata! Wystarczy wybrać model z regulacją wysokości szelek (jak np. w modelu Step by Step Space). Dzięki sprytnemu systemowi tornister „rośnie” wraz z dzieckiem, dopasowując się do jego wzrostu. Jest to niewątpliwie ważne, gdyż dzięki temu, zaoszczędzimy na kupnie nowego modelu (zdarza się, że niektórzy rodzice wymieniają tornistry kilka razy w przeciągu trzech pierwszych lat szkoły swojego dziecka). Co więcej – poza regulowanymi szelkami, warto zwrócić uwagę na jakoś materiału, z którego uszyty jest tornister. Im trwalszy, posiadający odpowiednie atesty, tym większa pewność, że kolejny model przyjdzie nam kupić dopiero w czwartej klasie.

Sprytne „odświeżenie” przez dodatki

Na forach dla rodziców często pojawia się wątek na temat znudzenia się tornistrem przez dziecko, a o noszeniu jednego modelu przez lata nie ma mowy! Z pomocą przychodzą bryły wyposażone w dodatkowe, wymienne elementy ozdobne. Kupując model z takim dodatkowym wyposażeniem (np. MagicMags) możemy liczyć na to, ze nasze dziecko przede wszystkim świetnie będzie się bawiło podczas ozdabiania swojego tornistra, a po drugie, kiedy trochę podrośnie, z łatwością zrezygnuje z bogatych zdobień na rzecz nieco „doroślejszego” wyglądu. W trakcie zakupów warto zapytać naszą pociechę, która szata graficzna najbardziej jej odpowiada. Niech wybierze taką, która jest zgodna z zainteresowaniami i bierze czynny udział w tak ważnym przedsięwzięciu jakim jest przygotowanie do szkoły. Jeśli dodatkowo może samodzielnie ozdobić tornister, istnieje duża szansa, że z niego nie zrezygnuje po roku.

Samodzielnie znaczy dojrzale

Obowiązek szkolny zwykle doprowadza do rewolucji zarówno w życiu dziecka jak i jego rodziców. Umiejętne przejście przez pierwsze tygodnie szkoły oraz nauka dobrych nawyków pozwolą w późniejszym czasie uniknąć niepotrzebnych problemów. Dobrze jest dziecku pokazać jak dbać o tornister, by posłużył on przez długie lata. Dlatego kupując odpowiedni model warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Idealnie jest, gdy tornister posiada odpowiednie poszycie – łatwe w czyszczeniu, chroniące przed wilgocią. Tornister powinien posiadać kilka dodatkowych schowków na drobiazgi oraz cenniejsze przedmioty takie jak telefon lub portfel. Dzięki odpowiedniemu planowi pakowania, dziecko będzie miało szansę nauczyć się układania poszczególnych elementów wyposażenia w prawidłowy sposób, weźmie odpowiedzialność za swoje rzeczy, a przede wszystkim istnieje spora szansa, że nie zgubi wartościowych przedmiotów.

Chcąc bezstresowo rozpocząć nowy rok szkolny, warto już dzisiaj przemyśleć kwestie związane z zakupem odpowiedniego tornistra dla dziecka. Zwrócenie uwagi na niestandardowe, nowoczesne rozwiązania „techniczne” może w znaczący sposób zaoszczędzić rodzicom wydatków, a dzieciom zapewnić nie tylko wygodę i komfort, ale też możliwość samodzielnego kreowania swojego szkolnego wizerunku.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.