Wtorek 16 Sierpnia 2022

Back to School 2022. Jak zapanować nad chaosem na biurku ucznia?

Wakacje nieuchronnie się kończą, a na horyzoncie majaczą już w oddali budynek szkoły, plecak, zeszyty i konieczne akcesoria elektroniczne do multimedialnej nauki.  A skoro o tych ostatnich mowa, warto zastanowić się już teraz nad doborem optymalnej myszy i klawiatury, uchwytu na monitor, kamery internetowej, a wreszcie multiportu do podłączenia mnóstwa różnych urządzeń. Doradzamy, jak się w tym wszystkim nie pogubić.

Nauka to poważna sprawa, gdyż rzutuje na całe nasze dalsze życie. Dlatego postanowiliśmy podpowiedzieć, jak dobrać niezbędne do nauki akcesoria elektroniczne dla ucznia. Pandemia jest teoretycznie w odwrocie, ale w każdej chwili może wrócić, a wraz z nią obostrzenia. Dlatego wybraliśmy wspomniane wcześniej gadżety w taki sposób, by przydały się zarówno w szkole, przy odrabianiu lekcji we własnych czterech kątach lub w czasie nauki zdalnej w domowym zaciszu. Przy okazji wiele z tego rodzaju sprzętu może towarzyszyć dziecku przy czystej multimedialnej rozrywce.

 

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów elektronicznych do komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu? Zróbmy szybki „rekonesans”.

 

1) Uchwyt na monitor

 

Kwestia często lekceważona, ale niezwykle istotna, gdyż niewłaściwie ustawiona wysokość monitora powoduje garbienie się szkraba, a przez to różne wady postawy w przyszłości. Uchwyt przyda się zarówno przy pisaniu na komputerze, jak i przy oglądaniu edukacyjnych materiałów wideo. Dobrze będzie wybrać taki od razu przeznaczony na dwa panele, których położenie można ustawić niezależnie od siebie. Metalowy i wytrzymały model ze sprężyną gazową, ułatwiającą regulację wysokości oraz pozycji monitora o przekątnej od 13 do 32 cali, spokojnie poradzi sobie z panelami o wadze do 12 kg.

 

2) Ergonomiczna mysz dla komfortu

 

Oczywiście dziś królują „gryzonie” zdalne, sterowane radiowo. Ważną kwestią jest tutaj zasięg – im większy, tym lepszy. Warto zwrócić uwagę na regulowaną czułość kursora (szybkie ruchy zapewni 1600 dpi, zaś wolniejsze uzyskamy przy czułości 800 lub 1200 dpi). A co z odbiornikiem USB, który zapewnia urządzeniu łączność radiową, ale łatwo go zgubić podczas transportu? W modelu myszki Hama EMW-500 rozwiązano ten problem w ciekawy sposób, bo ten element da się… transportować w środku jej obudowy. Najważniejsze zostawiliśmy na koniec - pionowy design mysz pozwala na ułożenie ręki w poprawnej, ergonomicznej pozycji, zapobiegając jej obciążeniu oraz powstawaniu bólów ramienia i nadgarstka.

 

3) Klawiatura na długie lata

 

Nawet jeśli dysponujemy laptopem, nadal sprawienie sobie osobnej klawiatury ma sens, gdyż na pełnowymiarowej znacznie wygodniej się pisze. Sytuacja jest tu identyczna jak z myszką i nie ma dziś potrzeby męczyć się z kablami. Najważniejsze, żeby klawiatura miała jak najwięcej multimedialnych przycisków. Np. model Hama KW-700 dysponuje wieloma klawiszami funkcyjnymi, pozwalającymi na sterowanie muzyką i błyskawiczne uruchomienie najpopularniejszych aplikacji, np. przeglądarki internetowej lub poczty elektronicznej. Co więcej, oznaczenia klawiszy są wykonane w technologii laserowego nadruku i się nie mają nawet najmniejszej szansy się zetrzeć. Natomiast przełączniki nożycowe umożliwiają równomierne i precyzyjne wciskanie klawiszy, co gwarantuje intuicyjne, płynne i ciche pisanie.

 

4) Multiport z różnymi gniazdami

 

Od przybytku głowa nie boli. Dziś wszyscy jesteśmy wręcz przytłoczeni coraz większą liczbą urządzeń mobilnych (smartfony, tablety, czytniki e-booków), które łącznie potrzebują masy dodatkowych gniazd USB. Żaden laptop nie obsłuży ich wszystkich. Z pomocą przychodzi multiport Hama z dwoma dodatkowymi portami USB-A i jednym obustronny, najnowocześniejszym USB typu C, a także HDMI. Wystarczy podłączyć tego rodzaju multiport do gniazda w notebooku i już możemy się cieszyć z dodatkowych wejść USB.

 

5) Kamerka internetowa

 

Przy wyborze kamery internetowej najważniejszymi parametrami technicznymi są: rozdzielczość obrazu (najrozsądniej wybrać Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli), obecność zintegrowanego mikrofonu do prowadzenia rozmów, opcję regulacji oświetlenia i zasłonięcia soczewki kamery klapką, a także rodzaj połączenia z komputerem (wejścia USB, HDMI, Bluetooth lub WiFi). Ważną kwestią jest również sposób mocowania. Jedną z najczęściej spotykanych metod jest wykorzystanie wbudowanej podstawki i położenie kamerki na płaskiej powierzchni. Inny sposób polega na zainstalowaniu jej na monitorze przy wykorzystaniu specjalnego klipsa. Interesującym rozwiązaniem jest też obecność gwintu 1/4“, co umożliwia zamontowanie kamery na wszelkich popularnych statywach. I w tym ostatnim przypadku kłania się propozycja od marki Hama, czyli model C-600 Pro.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.