Czwartek 11 Lutego 2021

Brak wolnych portów USB? Pomoże hub Hama z czterema złączami i odrębnym zasilaniem

W urządzeniu znajdziemy cztery porty USB-A 3.0. Dzięki niemu można połączyć komputer, laptop, MacBook lub tablet ze smartfonem, zewnętrznym dyskiem twardym, pamięcią USB, klawiaturą, myszką czy drukarką. Hub dysponuje też wbudowanym zasilaczem i funkcyjną lampką LED.

Ta nowość właśnie znalazła się w ofercie niemieckiego producenta Hama i rozwiązuje jakże powszechny problem braku wystarczającej liczby portów. Dzięki czterem złączom USB typu A bez problemu połączymy swój komputer PC, notebook, MacBook czy tablet z telefonem komórkowym, przenośnym dyskiem twardym, pendrivem, myszką, klawiaturą, skanerem lub drukarką. Spory rozstaw gniazd pozwala na łatwe podłączenie nawet tych najszerszych dostępnych na rynku wtyczek.

 

Warto w tym miejscu podkreślić, że prędkość USB 3.0 jest nawet dziesięciokrotnie szybsza niż USB w poprzednim standardzie 2.0, zapewniając szybkość transferu danych do 5 Gb/s. Dodatkowo wysokiej jakości materiały i wykonanie gwarantują optymalną jakość transmisji.

 

Wbudowany w hub układ scalony rozpoznaje automatycznie urządzenie, co umożliwia ładowanie prawie wszystkich modeli smartfonów i tabletów. Obsługuje on standard szybkiego ładowania USB Battery Charging 1.2. W efekcie pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych prądem o natężeniu do 1,5 ampera.

 

Hub wyróżnia się wbudowanym dodatkowym zasilaczem, który zapewnia stabilne i niezależne od urządzenia zasilanie elektryczne podłączonego sprzętu z interfejsem USB. Przekłada się to w prosty sposób na wygodę jego użytkowania. Zasilanie jest dostarczane poprzez złącza USB i sam zasilacz.

 

W całym zestawie znajdziemy też wypinany kabel USB o długości 80 cm do podłączenia do komputera albo laptopa. Zastosowanie elastycznych materiałów daje ochronę przed ryzykiem złamaniem przewodu.

 

W urządzeniu nie zabrakło również funkcyjnej diody LED, która poinformuje nas czy na pewno w danej chwili pracuje.

 

Standard Plug & Play oznacza, że ten hub od firmy Hama nie wymaga ręcznej instalacji oprogramowania ani sterowników.

 

Sugerowaną cenę detaliczną produktu - utrzymanego w szarej, antracytowej kolorystyce - ustalono na poziomie 139 zł.

 

Wszystkie niezbędne szczegóły znajdziemy na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Arkadiusz Gołka
+48 600 265 207
arek@gammapr.pl
Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.