Czwartek 4 Marca 2021

Czytnik kart SD i microSD Hama. Mały, solidny, szybki i zawsze pod ręką

Obsługuje karty pamięci SD/SDHC/SDXC (również w wersji micro) o pojemności do 2 terabajtów. Podłącza się go do peceta, laptopa, tabletu czy smartfona za pomocą bezproblemowego wejścia USB typu C.

Karty SD są świetnym, wygodnym i niezwykle popularnym rozwiązaniem na błyskawiczne przenoszenie danych, od dłuższego czasu wypierającym chociażby pendrive’y. Jednak nie każdy komputer stacjonarny, tablet czy telefon komórkowy ma wbudowane urządzenie do ich obsługi. I tu z pomocą przychodzą różne osobne czytniki, takie jak najnowsza propozycja od niemieckiego producenta Hama. Do oferty marki właśnie dołączył czytnik kart SD i microSD z wtyczką USB-C. Poratuje nas, gdy trzeba podłączyć ten rodzaj pamięci przenośnej do komputera PC, notebooka, MacBooka, tabletu czy smartfona. Zapewni sprawny bezpośredni transfer danych w obie strony.

 

Urządzenie ma niewielkie wymiary i zostało utrzymane w stonowanej, szarej kolorystyce. Wykonano je z aluminium, dzięki czemu jest wytrzymałe i niestraszny mu upadek nawet z dużej wysokości.

 

Czytnik współpracuje ze wszystkimi popularnymi i dostępnymi na rynku formatami kart SD, takimi jak SD/SDHC/SDXC oraz microSD/microSDHC/microSDXC. Gwarantuje szybkość transferu danych do 5 GB/s. Obsługuje karty pamięci o pojemności, sięgającej do 2 terabajtów. Możemy liczyć na sprawne i szybkie łączenie z urządzeniem docelowym za pomocą obustronnej wtyczki USB-C w standardzie 3.0. Dlatego nie musimy się przejmować groźbą bezpowrotnego zepsucia złącza.

 

Warto podkreślić, że zastosowanie elastycznych materiałów chroni kabel przed złamaniem, co kiedyś zdarzyło się chyba większości użytkownikom. Natomiast wysokiej jakości materiały i wykonanie oznaczają doskonałą jakość transmisji.

 

Czytnik jest odpowiedni i przetestowany pod kątem USB 3.2 Gen 1, chociaż oczywiście działa także z urządzeniami  zaprojektowanymi w starszych standardach USB 3.0 i USB 2.0 Pracuje na zasadzie Plug & Play, czyli nie wymaga ręcznej instalacji sterowników ani żadnego rodzaju oprogramowania.

 

Producent ustalił sugerowaną cenę detaliczną tej nowości produktowej na poziomie 69 zł.

 

Więcej szczegółów na temat urządzenia znajduje się na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Arkadiusz Gołka
+48 600 265 207
arek@gammapr.pl
Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.