Dzieci w wieku siedmiu lat znajdują się w intensywnej fazie rozwoju fizycznego. Dlatego nieodpowiednio dobrany plecak lub tornister mogą powodować dolegliwości bólowe, a w dłuższej perspektywie przyczynić się do powstawania przykurczy i skrzywienia kręgosłupa. Podpowiadamy, na co więc zwrócić uwagę kupując tornister, by zadbać o zdrowie i odpowiednią postawę dziecka.
Polscy uczniowie borykają się codziennie z dźwiganiem przeciążonych tornistrów lub plecaków, obładowanych mnóstwem książek i przyborów szkolnych. Kończy się to bólem pleców, skoliozą i innymi zwyrodnieniami kręgosłupa, a także zwyczajnie niechęcią do chodzenia do szkoły. Sposobem na te problemy jest lekki plecak z właściwościami tornistra, z usztywnionymi plecami i miękkim przodem. Najlepiej wybrać taki, który można dostosować do wzrostu dziecka, czyli „rosnący” wraz z nim. Ale zalet podobnej konstrukcji jest o wiele więcej.
Maluchy w wieku szkolnym są niezwykle narażone na kształtowanie się wad postawy. Ma na to wpływ wiele czynników, a główne z nich to złe warunki do spania, niewłaściwie przygotowane stanowisko do nauki, brak ruchu czy też nieprawidłowo dobrany i noszony tornister lub plecak. Podpowiadamy, jak sprawić, by dziecko nie musiało borykać się z bólem pleców i różnymi groźnymi powikłaniami.