Czwartek 27 Sierpnia 2020

Czas na powrót do szkoły. A skoro tak to tylko z wygodnym plecakiem z zaletami tornistra

Polscy uczniowie borykają się codziennie z dźwiganiem przeciążonych tornistrów lub plecaków, obładowanych mnóstwem książek i przyborów szkolnych. Kończy się to bólem pleców, skoliozą i innymi zwyrodnieniami kręgosłupa, a także zwyczajnie niechęcią do chodzenia do szkoły. Sposobem na te problemy jest lekki plecak z właściwościami tornistra, z usztywnionymi plecami i miękkim przodem. Najlepiej wybrać taki, który można dostosować do wzrostu dziecka, czyli „rosnący” wraz z nim. Ale zalet podobnej konstrukcji jest o wiele więcej.  

Z takim rozwiązaniem przychodzi marka Step by Step, od ponad 10 lat oferująca na polskim rynku tornistry i plecaki szkolne dla dzieci uczęszczających od pierwszej do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Z myślą o zdrowiu i wygodzie maluchów wprowadziła więc unikatową serię Grade – szkolnych plecaków z cechami tornistra. Z jednej strony ich usztywnione, ergonomicznie wyprofilowane plecy wymuszają na dziecku prawidłową postawę, co zapobiega rozwijaniu się różnych skrzywień kręgosłupa. Taka konstrukcja dopasowuje się do pleców, sam plecak kończy się w odpowiednim miejscu, a jego usztywniony spód chroni książki. Z kolei przód jest miękki i sprawia, że cała konstrukcja jest wyjątkowo lekka, ważąc tylko 950 g. Co więcej, plecak swoim wyglądem przypomina te, które noszą starsze dzieci. Trafia więc też w gusta uczniów także ze starszych roczników.

 

Rośnie razem z maluchem, posłuży latami

 

Z najciekawszych cech tego typu plecaków z zaletami tornistra warto wymienić system Easy Grow, który w łatwy sposób dostosowuje je do wzrostu dziecka. Polega on na możliwości płynnej zmiany położenia wysokości szelek za sprawą znajdującego się w środku pokrętła. W ten sposób tornister nie będzie leżał za nisko, a wyprofilowane poduszki zawsze znajdą się we właściwym miejscu, tak aby zadbać o komfort i zdrowie malucha. Pozwala to cieszyć się ergonomią produktu przez wszystkie kolejne szczeble szkolnej edukacji. Nie trzeba chyba w tym miejscu też wspominać o oszczędnościach.

 

Plecy całej konstrukcji są pokryte oddychającą wyściółką, gwarantująca właściwą wentylację. Zaś komora główna ma przegrodę na ciężkie książki. Plecaki mogą się też pochwalić kieszonką na plan lekcji oraz miejscem na piórnik w pokrywie i dane kontaktowe wewnątrz osobnej kieszeni termicznej na przekąski.

 

Wygoda do pary z praktycznością

 

 

Z innych zalet serii Grade trzeba wymienić: regulowany i zapobiegający zsunięciu się plecaka pas piersiowy, szeroki i miękko wyściełany pas biodrowy, magnetyczne zapięcie na dwie klamry, dwie otwarte kieszenie boczne na butelki z napojami oraz uchwyt do powieszenia.

 

Dzieciom na pewno spodoba się też możliwość stosowania wymiennych ozdób Magic Mags, czyli magnesów i zawieszki. W dowolnie wybranej chwili można je zamienić na nowy zestaw z innym motywem. A gdy dziecko podrośnie może zdjąć ozdoby i zakładać na siebie bardziej „dorosły” tornister. Magnesy mocniej przylegają do podłoża niż rzepy, nie zużywają się, po ich ściągnięciu nie pozostaje ślad, a ich montaż jest o wiele prostszy.

 

W plecakach nie zabrakło również elementów odblaskowych, pokrywających 10 proc. powierzchni bocznej i przedniej. Odblaski poprawiają widoczność dziecka na drodze po ciemku i w ciągu dnia. Wystarczy podkreślić, że zastosowane tu wysokiej jakości materiały Oralite są używane też w odzieży straży pożarnej, policji, a także służb ratunkowych.

 

Zdrowie szkrabów i planety oraz atrakcyjny design

 

Ergonomiczna konstrukcja plecaków Step by Step Grade została wyróżniona certyfikatami niemieckich organizacji, działających na rzecz zdrowego kręgosłupa: AGR oraz BAG. Należy też podkreślić, że nie znajdziemy w nich ani grama szkodliwej dla środowiska substancji PFC.

 

Co więcej, producent stawia tylko na ponadczasowe oraz różnorodne motywy graficzne, dostosowane do potrzeb estetycznych zarówno dziewczynek, jak i chłopców (np. modele Unicorn i Skry Rocket). Nawiązują one do znanych i lubianych przez dzieci kreskówek, bajek, książeczek czy filmów, które nie przestaną być aktualne oraz rozpoznawalne w ciągu raptem kilku lat.

 

Wszystkie tornistry od Step by Step objęte są czteroletnią gwarancją.

 

Więcej na temat plecako-tornistrów Grade przeczytamy na stronie https://nos-to.pl/.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.