Wtorek 29 Września 2020

Ładowarka GaN do smartfona dołącza do oferty marki HAMA

Do sprzedaży wkrótce trafi superszybka ładowarka, wykorzystująca najnowsze osiągnięcia technologiczne, związane z azotkiem galu, Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery. Ma aż 65 W mocy i rozmiar zbliżony do… dwóch pudełek zapałek. Wyposażono je m.in. w złącza USB typu A i C oraz wskaźnik LED.

Na początek przybliżmy krótko tajniki nowatorskiej technologii GaN. Prawie wszystkie dostępne na rynku urządzenia elektroniczne – w tym te przeznaczone do ładowania różnego rodzaju sprzętu – zbudowane są w oparciu o krzem. Jest on w stanie zaoferować dużą moc, ale wymaga sporego rozmiaru samego urządzenia ładującego. Odrobinę pomaga miniaturyzacja podzespołów, ale pewnego granicy nie sposób przekroczyć i dlatego od dawna szukanego dla krzemu skutecznego zamiennika.

 

Doskonałą odpowiedzią na ten problem okazał się azotek galu – półprzewodnik używany przy produkcji tranzystorów. Dzięki niemu można uzyskać sporo mocy w obudowie o naprawdę niewielkich gabarytach, prawie bez wydzielania ciepła. Co więcej, ta technologia pozwala na znacznie sprawniejszy transfer energii i mniejsze straty. Szacuje się, że dla tej samej objętości moc wyjściowa ładowarki na bazie azotku galu (GaN) może być nawet trzykrotnie większa od jej tradycyjnych odpowiedników. 

 

Tego typu gadżet znalazł się właśnie w portfelu akcesoriów marki HAMA. Ładowarka GaN o mocy wyjściowej aż 65 W ma rozmiar dwóch zestawionych obok siebie, minimalnie otwartych pudełek zapałek. Oznacza to, że jest mniejsza od konwencjonalnych ładowarek aż o 60 proc. Dlatego bez problemu zmieści się do kieszeni, małego plecaka, torby lub damskiej torebki i będzie zawsze w pogotowiu do naładowania smartfona. Natomiast oszczędność energii wychodzi naprzeciw proekologicznym wyzwaniom współczesnego świata.

 

Warto podkreślić, że najnowsza propozycja od HAMA łączy w sobie dwie technologie szybkiego ładowania -  Qualcomm i Power Delivery. Qualcomm Quick Charge 3.0 pozwala na czterokrotnie szybsze ładowanie urządzeń mobilnych w odniesieniu do starszego typu rozwiązań. Natomiast Power Delivery umożliwia najwydajniejsze i jednocześnie bezpieczne ładowanie urządzenia nawet do 5 razy szybciej. Podłączony sprzęt jest automatycznie rozpoznawany i optymalnie ładowany. W dodatku dzięki technologii GaN ładowarka oszczędza akumulator, wydłużając jego żywotność.

 

Produkt wyposażono w oznaczone na pomarańczowo złącze USB-A (obsługujące Qualcomm Quick Charge)  i dwustronne złącze USB-C, pomalowane na zielono i odpowiadające za technologię Power Delivery. Odmienny kolor gniazd minimalizuje ryzyko ich pomylenia, a w efekcie uszkodzenia.

 

Ładowarka jest zasilana sieciowo. Producent nie zapomniał też o wskaźniku funkcyjnym LED, informującym o tym, czy urządzenie jest aktywne czy już zakończyło pracę.

 

Dodajmy na koniec, że ładowarkę utrzymano w eleganckiej, białej kolorystyce. Jej najważniejsze atuty są dobrze widoczne na filmiku https://cutt.ly/MfCYQso.

 

Sugerowana cena detaliczna zostanie podana wkrótce.

 

Wszystkie szczegóły niedługo pojawią się na stronie https://pl.hama.com.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Multimedia

zobacz opis
odtwórz
zobacz na YouTube

Osoby kontaktowe

Arkadiusz Gołka
+48 600 265 207
arek@gammapr.pl
Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.