Czwartek 16 Września 2021

Niezbędnik w każdym biurze, ale nie tylko. Niszczarka Hama Basic S8CD

Producent dołączył do swojej oferty wszechstronną niszczarkę, która błyskawicznie pozbędzie się problemu zalegających w różnych miejscach stert papieru, płyt CD, DVD, Blu-Ray lub kart płatniczych. Dysponuje 11-litrowym pojemnikiem zbiorczym na papier i osobny koszem na te ostatnie nośniki danych. 

W każdym domu lub tym bardziej biurze przychodzi moment, gdy trzeba zrobić porządki i pozbyć się całej masy niepotrzebnych nikomu kartek papieru z różnymi umowami czy dokumentami oraz nieużywanych kart płatniczych. Tak samo jak płyt z filmami np. ze studniówki, które już dawno mamy przeniesione na pendrive’a, kartę pamięci, twardy dysk komputera lub do internetowej chmury. Żeby jednak nikt niepowołany nie miał wglądu do naszego prywatnego archiwum lub wrażliwych danych osobistych czy korporacyjnych, najlepiej je wszystkie przed wyrzuceniem zniszczyć i potem spać spokojnie. W tym miejscu nieoceniona okazuje się niszczarka, taka jak dopiero co wprowadzony na rynek model Basic S8CD od niemieckiej marki Hama.

 

Niszczarka została utrzymana w czarnej kolorystyce, z odcinającymi się białymi oznaczeniami funkcji i ostrzeżeniami. Jej wymiary wynoszą 30,6 x 15,5 x 37,3 cm. Maksymalna szerokość wlotu to 125 mm, maksymalna szerokość wciągania papieru 220 mm, zaś najwyższa osiągalna prędkość cięcia sięga 2,8 m/min. Przy najbardziej intensywnej pracy generuje hałasu na poziomie 70 dB.

 

Urządzenie potrafi ciąć na paski jednorazowo do sześciu arkuszy papieru DIN A4 (80 g/mkw.). Po poszatkowaniu każdy z pasków ma szerokość 6 mm, co czyni niemożliwym odczytanie pozostałości po dokumentach. Pocięty papier ląduje w 11-litrowym koszu z okienkiem podglądowym. Niszczarka zdolna jest również do pozbycia się dysków CD, DVD lub Blu-ray oraz plastikowych kart, takich jak karty płatnicze. Pocięte płyty i karty trafiają do osobnego kontenera o pojemności 0,6 l. Szerokość cięcia wspomnianych wyżej materiałów wynosi 42 mm.

 

Nie mogło tu zabraknąć automatycznej funkcji start i stop. Oznacza to, że wałki tnące uruchamiają się automatycznie po podaniu materiału do niszczenia i zatrzymują się po zakończeniu całej procedury. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości stalowe wały nożowe są odporne na zszywki, możemy więc swobodnie wrzucać do niszczarki różne spięte ze sobą dokumenty. Producent pomyślał również o funkcji cofania. Szczególnie przydaje się ona, gdy mamy potrzebę ponownego zwolnienia zaciętego dokumentu przy użyciu specjalnego przycisku automatycznego cofania.

 

Co więcej, mechanizm bezpieczeństwa uniemożliwia pracę sprzętu, gdy głowica nie jest prawidłowo umieszczona w koszu na papier. Natomiast w sytuacji przegrzania urządzenie samoczynnie wyłącza się, aby zlikwidować ryzyko trwałego uszkodzenia.

 

Sugerowana cena detaliczna niszczarki Hama Basic S8CD wynosi 169 zł. Możemy liczyć na 2 lata gwarancji producenta.

 

Wszelkie detale na tematu produktu znajdziemy na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Multimedia

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.