Środa 13 Marca 2024

Nowy wymiar szybkiego przesyłania danych z kablami Hama

W dobie rosnącego zapotrzebowania na błyskawiczny transfer danych i jak najskuteczniejsze ładowanie urządzeń, niemiecka marka wprowadza na rynek nową serię przewodów. Duża przepustowość to znak firmowy kabla USB-C Thunderbolt 4 o transferze danych do 40 Gb/s, obsługującego rozdzielczość 8K. Do wyboru mamy też przewód USB-C USB4 Gen 2 o transmisji danych do 20 Gb/s oraz obsługujący taką samą szybkość kabel USB-C USB4 Gen2 o maksymalnej wydajności 240 W.  

Nowa linia kabli z logo Hama udowadnia, że wybór przewodu – z reguły lekceważony na tle selekcji innego typu sprzętów - ma istotne znaczenie. Wszystkie zaopatrzono w najnowsze obustronne wtyczki USB typu C. Liczą się w tym przypadku oferowana szybkość, obsługiwana moc, długość, solidność wykonania i uniwersalność. Potwierdzą to wszyscy miłośnicy nowinek technologicznych, otoczeni na co dzień mnóstwem akcesoriów.

 

Kabel USB-C Thunderbolt 4 to prędkość, która robi wrażenie

 

Pierwszy z przewodów pozwala na przesyłanie danych z prędkością wynoszącą nawet 40 Gb/s (Super Speed Plus). Takie rozwiązanie znajduje szerokie zastosowanie do obsługi najnowszych dysków zewnętrznych, monitorów o kinowej rozdzielczości 8K (7680 x 4320 pikseli) oraz szeregu innych wymagających urządzeń. Dzięki możliwości ładowania z mocą do 100 W, można szybko i wydajnie zasilić energią swoje urządzenia. Ten podwójnie ekranowany przewód (redukcja zakłóceń elektromagnetycznych) o długości 80 cm może się też pochwalić wąskimi wtyczkami. Dzięki temu szczególnie nada do potrzeb urządzeń przenośnych lub w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł.

 

Przewód ładujący USB-C USB4 Gen2 to wszechstronność

 

Z szybkością transmisji sięgającą nawet 20 Gb/s i możliwością ładowania o mocy do 240 W, ten kabel jest stworzony z myślą o najnowszych komputerach oraz urządzeniach przenośnych. I w tym przypadku możemy cieszyć się z jakości wyświetlanych treści wideo o przyszłościowej rozdzielczości 8K. Przewód ma aż 2 metry długości i jest podwójnie ekranowany. Producent zastosował elastyczne materiały, gwarantujące ochronę przed złamaniem kabla. Chcąc się w niego zaopatrzyć, musimy być przygotowani na wydatek rzędu 149 zł.

 

Kabel ładujący/data USB-C 240 W naszpikowany nowoczesnymi technologiami

 

Na szczególną uwagę zasługuje również ten półtorametrowy przewód o białym kolorze. Łączy w sobie błyskawiczne ładowanie smartfonów, tabletów, stacji roboczych czy nawet laptopów gamingowych z bezpiecznym przesyłaniem danych. Transmisja danych wynosi tutaj do 5 GB/s Obsługuje 240 W mocy, ale też udoskonalone technologie szybkiego ładowania w postaci Power Delivery 3.1 Extended Power Range (EPR) i Qualcomm Quick Charge od 4.0. Wyróżnia się także nylonowym oplotem dla wzmocnienia całej sprężystej konstrukcji i podwójnym ekranowaniem. Na koniec warto wspomnieć o wyjątkowo stabilnych aluminiowych wtyczkach ze specjalnym odciążeniem, chroniącym przed zginaniem lub złamaniem przyłączy.

 

Wszelkie informacje na temat prezentowanych produktów znajdziemy na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Osoby kontaktowe

Arkadiusz Gołka
600 265 207
arek@gammapr.pl
Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.