Poniedziałek 24 Października 2022

Sięgaj chmur z nowymi padami mobilnymi Turtle Beach Recon Cloud i Atom Controller

Do portoflio znanej gamingowej marki dołączył hybrydowy model Bluetooth Recon Cloud Controller, przeznaczony do grania na komputerze, najnowszych konsolach z serii Xbox i smartfonach. Nowością jest mobilność, gdyż dzięki dodawanemu do niego uchwytowi na telefon można pogrążyć się w roz(g)rywce wszędzie, grając w chmurze, np. poprzez usługę Xbox Game Pass. Z kolei Atom Controller to składany magnetyczny pad do przymocowania po bokach smartfona, oferujący wygodną zabawę przy ulubionych tytułach, także w chmurze.  

Ceniony przez graczy na całym świecie producent Turtle Beach postanowił wejść na rynek ze swoimi najnowszymi propozycjami, przeznaczonymi dla szerokiej grupy wielbicieli gamingu – Recon Cloud Controller i Atom Controller. Dziesiątki lat doświadczenia marki przybrały formę bezprzewodowych padów, naładowanych najnowszą elektroniką. To wszystko przekłada się na szereg niezwykle użytecznych funkcjonalności, z których część znamy już z topowych produktów z logo tej marki.

 

Szeroki wachlarz możliwości

 

Na pierwszy ogień weźmy Turtle Beach Recon Cloud Controller z obustronnym złączem USB-C. Współpracuje on z PC-tami z systemami operacyjnymi Windows 10/11 (poprzez Bluetooth), konsolami Xbox Series X/S i One (przewodowo), a także smartfonami z systemem operacyjnym Android 8.0 oraz nowszymi. Jego wymiary wynoszą 155 x 63 x 110 mm, zaś waga około 300 g. Został skonstruowany na bazie popularnego kontrolera Recon i może pochwalić się identycznymi funkcjami audio oraz sterowania.

 

Nowością jest możliwość zabrania go ze sobą i połączenia bezprzewodowo z komputerem albo dowolnym urządzeniem mobilnym, wyposażonym w system operacyjny Android 8.0. Tak oto możemy kontynuować kampanię w ulubionej grze w autobusie, pociągu, przerwie od uczelnianych zajęć czy w poczekalni w przychodni. Jak to możliwe? Odpowiada za to dołączany klips na smartfon z regulacją kąta widzenia. Umożliwia on bezpieczne zamocowanie go nad samym kontrolerem, a obsługuje telefony o szerokości 47-90 mm. Natomiast po odłączeniu potrafi zamienić się w stojak na telefon.

 

W ten sposób gracze dostają dostęp do biblioteki gier z przepastnych zasobów Xbox Game Pass Ultimate dzięki dołączonej jednomiesięcznej darmowej subskrypcji tej usługi. Zagrać można też w tytuły z archiwum GeForce Now, Stadia, Steam Link i innych platform gier, obsługiwanych kontrolerem.

 

Technologia przewagi nad przeciwnikiem

 

Kolejnymi atutami tego pada jest 30-godzinna praca na jednym ładowaniu baterii w połączeniu z funkcją szybkiego zasilania energią do 100 proc. w ciągu dwóch i pół godziny. Przełącznik wejścia pozwala zmienić tryb na przewodowy i grać na konsolach z ekosystemu Xbox oraz PC-tach. Rzecz jasna, odłączany trzymetrowy kabel znajdziemy w zestawie.

 

Można też odblokować sprawdzone funkcje audio Turtle Beach, np. Superhuman Hearing, wstępne ustawienia korektora, zrównoważenie poziomu głośności w grze, monitorowanie mikrofonu i wiele innych po podłączeniu dowolnych słuchawek przewodowych ze złączem 3,5 mm (opcja dostępna jedynie w trybie przewodowym).

 

Immersję towarzyszącą wspólnej rywalizacji czy też walce z przeciwnikami na pewno pogłębią silne wibracje pada spod znaku nowej generacji, za które odpowiadają cztery silniczki umieszczone w uchwytach i spustach. To jednak nie wszystko, gdyż tryb koncentracji Pro-Aim dostosowuje czułość drążków, by zwiększać precyzję w przypadku mocno oddalonych celów.  Pad pozwala przypisać maksymalnie po cztery profile do każdego z dwóch przycisków akcji umieszczonych z tyłu. Do szeregu atutów dodajmy mapowalne oba przyciski z tyłu kontrolera. Można je przypisać do ulubionej funkcji i zapisać w jednym ze wspomnianych profili.

 

Nie wolno pominąć kwestii ergonomicznego designu kontrolera z teksturowanymi spustami i bumperami oraz precyzyjnym ośmiostronnym kierunkowym padem. Mikrokanały chłodzące i odpowiedni kształt uchwytów sprawiają, że dłonie pozostają suche oraz chłodne, nie odczuwając tak łatwo zmęczenia.

 

Pad Turtle Beach Recon Cloud Controller dostępny jest w dwóch kolorach – klasycznym czarnym i bardziej futurystycznym blue magma, przywodzącym na myśl cyberpunkowe motywy.

 

Mobilność, kompaktowości i wygoda

 

Drugą nowością od marki Turtle Beach jest Atom Controller, działający poprzez Bluetooth 5.0.  Powstał z myślą o graniu na telefonach z systemem Android 8.0 lub nowszymi oraz w chmurze Xbox i innych platformach strumieniowania gier, działających w tym środowisku. To dwa specjalnie wyprofilowane, teksturowane uchwyty do zainstalowania po bokach smartfona. Zintegrowane zaciski do telefonu wysuwają się, aby go mocno zabezpieczyć i zlikwidować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek luzów. Pad pasuje do smartfonów o jakiejkolwiek długości, a zakres obsługiwanej głębokości wynosi 67-92 mm.

 

Każdy z dwóch uchwytów urządzenia dysponuje własną baterią. Oba są ładowane za pomocą dostarczonego metrowego kabla USB-C. Atom Controller, zasilony energią do pełna, pozwala na nieprzerwaną grę przez 20 godzin.

 

Bez żadnych kompromisów

 

W tej gamingowej propozycji znajdziemy wszelkie przyciski, które pełnoprawny pad powinien oferować: pełnowymiarowe drążki, D-Pad, bumpery i spusty oraz przyciski ABXY. Wszystko to zapewnia błyskawiczną i precyzyjną reakcję w nawet najbardziej wymagających tytułach AAA. Gdy akurat nie korzystamy z kontrolera, oba uchwyty da się magnetycznie spiąć ze sobą. Tworzą wtedy kompaktową kostkę, którą łatwo schować do kieszeni kurtki czy plecaka.

 

Sposób działania Atom Controllera prezentuje klarownie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=JVoDxOwnWNY&t=51s

 

Prezentowany pad będzie oferowany w trzech odmianach kolorystycznych: czerwono-czarnym, morsko-czarnym i żółto-czarnym.

 

Sugerowana cena detaliczna obu padów wynosi 499 zł. Recon Cloud Controller jest już dostępny, zaś Atom Controller trafi do sprzedaży 14 listopada.

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Multimedia

Osoby kontaktowe

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.