Wtorek 6 Listopada 2018

Smartwatch inny niż wszystkie - TicWatch Pro w dystrybucji marki Hama

Chiński producent Mobvoi szturmem przejmuje rynek smartwatchów i stanowi poważna konkurencję dla takich gigantów jak Apple czy Samsung. Jako jeden z dalekowschodnich „jednorożców” (startup wyceniany powyżej 1 mld dol.) może poszczycić się znanymi i cenionymi ojcami założycielami, m.in. Zhifei Li oraz Yuanyuan Li, czyli byłych inżynierów Googla.  Z takim oto zapleczem, jakiś czas temu na rynku pojawił się flagowy produkt Mobvoi – smartwatch TicWatch Pro, od niedawna również  w dystrybucji marki Hama na terenie naszego kraju.

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych, posiada dwa tryby działania, a żywotność baterii szacuje aż na 30 dni! Dzięki zastosowaniu warstwowego wyświetlacza, TicWatch Pro wysuwa się na prowadzenie w kwestii innowacji technologicznej. Co jeszcze kryje w sobie ten naszpikowany funkcjami zegarek?

Twój towarzysz zdrowia i kondycji

Smartwatch marki Mobvoi to wielofunkcyjne urządzenie, które może z powodzeniem stać się towarzyszem codziennych aktywności, również tych fizycznych. Wyposażony jest w czujniki, które zapewniają dokładne mierzenie Twoich informacji zdrowotnych i fitness. TicWatch posiada bowiem wbudowaną nawigację GPS, monitoruje pracę serca, posiada krokomierz, policzy spalone kalorie oraz wskaże prędkość i kadencję podczas treningu. Dzięki odporności na wodę i pył na poziomie IP68 świetnie sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach. Producent zapewnia, że urządzenie może z powodzeniem przetrwać zanurzenie nawet na 1,5 m na czas 30 minut. Trwałość oraz wytrzymałość zapewnia z kolei karbonowa obudowa wzmocniona dodatkowo włóknami nylonowymi.

Technologiczne niespodzianki

Inteligentny zegarek TicWatch wyposażony jest w dwa tryby działania: Smart, z rozszerzoną funkcjonalnością oraz Essential – energooszczędny.  Ma to oczywiście związek z żywotnością baterii – w zależności od tego, z którego trybu korzystamy w danej chwili, zmienia się długość pracy urządzenia po jego jednokrotnym naładowaniu. Co ciekawe, w trybie Essential Mode lub minimum 5 dni w trybie automatycznego przełączania między wyświetlaczami możemy liczyć aż na 30 dni żywotności baterii! Kolejna niespodzianka kryje się w wykorzystaniu technologii warstwowego wyświetlacza. Mamy tu do czynienia z dwoma ekranami połączonymi w jeden wyświetlacz. Zabieg ten ma na celu zagwarantowanie większej wydajności oraz dłuższej żywotności baterii. Co ciekawe, możemy swobodnie personalizować swój zegarek mając dostęp do tysięcy tarcz za pośrednictwem sklepu Google Play. Dzięki szerokiej ofercie skórek przygotowanych specjalnie dla linii TicWatch możemy je dopasowywać do naszych potrzeb czy nastroju.

Liczy się wnętrze

Poza eleganckim wyglądem, który zapewniają materiały premium (do zegarka dołączony jest specjalny, hybrydowy, skórzany pasek wraz z ochronną sylikonową warstwą dla większej wygody i bezpieczeństwa), TicWatch pozwala wykonywać płatności zbliżeniowe NFC za pomocą funkcji Google Pay. Wewnątrz natomiast znajdziemy zestaw chipów Qualcomm Snapdragon Wear 2100, dzięki którym możliwe jest tworzenie jeszcze mniejszych i jeszcze cieńszych inteligentnych zegarków. Do tego producent zastosował pojemną baterię 415 mAh oraz pamięć RAM 512 MB. Wewnątrz zegarka wybudowano następujące czujniki: akcelerometr, żyroskop, czujnik magnetyczny, czujnik tętna PPG, czujnik światła otoczenia, czujnik zdjęcia zegarka z nadgarstka charakteryzujący się małym opóźnieniem działania. TicWatch wyposażony został także w wyświetlacz  o całkowitej  rozdzielczości 1,39” AMOLED 400 x 400 + FSTN. Zegarek łączy się za pomocą Bluetooth oraz Wi-Fi.

Szukając alternatyw na rynku inteligentnych zegarków, warto przyjrzeć się ofercie Mobovi.  Nie ma wątpliwości, że chińskiemu producentowi udało się stworzyć rozwiązanie (dwa ekrany działają bez zarzutu), które jest na tyle wygodne i efektywne, że mogłoby się stać rynkowym standardem. Dla oszczędnych jest też dobra informacja, TicWatch Pro kosztuje 1099 zł, czyli jest prawie dwa razy tańszy niż inteligentny zegarek z logo nadgryzionego jabłka i ok. 200 zł od najnowszego Galaxy Watch’a. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta lub na www.hama.pl

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie HAMA

Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.

Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.

Hama Polska

Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.

Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.

Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.