Nie od dziś wiadomo, że okres wakacyjno-urlopowy to dla włamywaczy swoisty czas „żniw” – przestępcy chętnie korzystają z tego, że większość z nas wyjeżdża na urlop i pozostawia w tym czasie mieszkania bez opieki. Na szczęście jest kilka sposobów na zminimalizowanie zagrożenia – wśród nich znajdziemy zarówno kilka prostych sztuczek, jak i zaawansowane rozwiązania techniczne, które w ostatnich latach znacząco staniały i znajdują się już w zasięgu możliwości finansowych przeciętnego Kowalskiego.
Ruszając na wakacyjne wojaże coraz częściej wybieramy rower jako niezawodny środek transportu. Przygotowanie do wyprawy jednak musi odbywać się w określony sposób, a przyszykowanie roweru można porównać do tego, w jaki sposób przygotowujemy auto do długiej trasy. Podpowiadamy o czym należy pamiętać wybierając się w trasę dłuższą niż 50 km.
Według danych Straży Pożarnej, każdego roku w Polsce dochodzi do od kilkuset do nawet kilku tysięcy przypadków zatrucia tlenkiem węgla – średnio ok. 100 z nich kończy się śmiercią poszkodowanego. Statystyki te są niepokojące nie tylko dlatego, że zagrożenie jest dość powszechne i może dotyczyć każdego, kto ma w domu kominek lub piec (węglowy, gazowy, olejowy itp.). Nie mniej niepokojące jest to, że do wypadków takich wciąż dochodzi, choć na rynku od dawna dostępne są niedrogie i łatwe w użyciu urządzenia, pozwalające skutecznie zabezpieczyć się przed zatruciem czadem. Mowa oczywiście o czujnikach tlenku węgla.
Szybko rozładowująca się bateria w smartfonie jest niestety przykrą codziennością wielu z nas. Dlatego w poszukiwaniu wydajnej i solidnie wykonanej ładowarki sieciowej, która jednocześnie zapewnia inteligentne i bezpieczne ładowanie urządzeń, warto zapoznać się z nową propozycją Hama Polska. Chroni ona bowiem przed nadmiernym naładowaniem, przepięciem i zwarciem podczas podłączenia smartfona lub tableta.